Спеціальні потреби

Ініціатива Медведєва викликає занепокоєння у Києві


У Києві стривожені ініціативою Кремля узаконити застосування російських військ за межами Росії. Про це заявив на прес-конференції в Києві в. о. заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко.

«Ми з тривогою сприймаємо цей документ», – сказав Костенко, коментуючи законопроект «Про внесення змін до федерального закону «Про оборону», поданий російським президентом Дмитром Медведєвим на розгляд Держдуми РФ.

Нові військові ідеї Медведєва мають насторожити не тільки Україну, – вважає представник МЗС. За його словами, це свідчення агресії. Як він додав, агресивні плани тим більш очевидні, що Росія заявляє про намір з допомогою своїх збройних сил захищати на чужій території російських громадян:

«У нас десятки тисяч громадян живуть зараз з двома паспортами», – зауважив дипломат.

Він повідомив також, що МЗС зажадало від Росії офіційних роз’яснень: як ця нова військова ініціатива може стосуватися України.

«Як це стосується української землі, українського народу – адже на нашій території перебуває російський Чорноморський флот», – сказав представник МЗС.

Нагадаємо: на початку минулого тижня президент Росії Дмитро Медведєв виніс на розгляд Держдуми законопроект «Про внесення змін до федерального закону «Про оборону». Цей законопроект пропонує дозволити використовувати російську армію для «відбиття нападу на збройні сили РФ або інші війська, дислоковані за межами території Російської Федерації», а також для «захисту громадян Російської Федерації за кордоном».

Подаючи законопроект, Медведєв пояснив: це пов’язано з російсько-грузинським конфліктом у серпні минулого року. Як він зауважив, Росії не хотілося б, щоб щось подібне повторилось, проте Росія потребує чіткої регламентації таких питань.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG