Спеціальні потреби

Винахідник електрогітари помер на 95-му році життя

У четвер музичний світ втратив видатного музиканта і винахідника електрогітари Леса Пола, який помер на дев`яносто п`ятому році життя.

Найбільша кількість винаходів людства припала на ХХ століття. Один з них, у галузі музичного звукозапису, належить саме Лесу Полу. На початку 60-их Лес мріяв вивести на новий рівень якість музичних звукозаписів. Але для цього музиканту довелося винайти електрогітару. Сьогодні його модель користується найбільшою популярністю серед виконавців стилю рок-н-рол. У четвер винахідник помер на 95-му році життя.

Лес Пол, справжнє ім’я якого Лестер Полфус, продовжував виступати ледь не до самої смерті. Його музична кар’єра розпочалася ще в 30-их роках минулого сторіччя. Удень він працював з найбільш відомими колективами того часу, ввечері – у нічних клубах із зірками джазового світу у нью-йоркській дільниці Гарлему.

Першу славу Лес здобув як лідер створеного ним тріо. З часом тріо переросло на квартет, який продовжував виступати і збирати повні зали понад 70 років. Адже завжди знаходились охочі послухати розробника сучасної моделі електрогітари.

Лес Пол шукав гітару, яку б не заглушав оркестр. Оскільки такої того часу не було, він вирішив створити її сам. Для цього він використав сталь із залізничних колій та складові частини телефону. У результаті на світ з’явилась перша електрогітара, яка швидко стала популярним музичним інструментом.

Масове виробництво гітари Леса Пола запустила фірма «Ґібсон». Інструмент марки «Ґібсон Лес Пол» залишається одним з найпопулярніших серед професійних музикантів.

Лес Пол відкрив у себе вдома студію звукозапису. Йому прийшла ідея записати окремо різні звуки гітари та голос його тогочасної дружини-співачки. Потім, експериментуючи із швидкістю програвання звукових доріжок, він записав всі окремо записані звуки на одну доріжку. Винайдений Полом багатодоріжковий метод звукозапису, здійснив революцію у світі музики 60-их. Цей метод використовують і у наш час.

За життєві досягнення, у листопаді 2007-го року, тогочасний президент США Джордж Буш нагородив Леса Пола однією з найпочесніших цивільних нагород Сполучених Штатів – Національною медаллю мистецтв. Задовго до цього, у 1988-му році, ім’я Леса Пола було занесено до Пантеону слави рок-н-ролу.

Лес Пол не дожив до відкриття експозиції на його честь у рідному містечку музиканта у штаті Вісконсин, що було заплановано на наступний рік. Однак музикант залишив спадщину, завдяки якій сучасна музика існує у її сьогоднішньому вигляді.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG