Спеціальні потреби

США пропонують зелені картки іноземним інвесторам

Уже майже 20 років у Сполучених Штатах діє урядова програма, яка пропонує іноземним бізнесменам та їхнім родинам зелені картки, тобто право жити і працювати в країні, в обмін на їхні інвестиції в певні проекти американської економіки. Достатньо вкласти півмільйона доларів, створити 10 робочих місць і протягом кількох місяців можна отримати вид на проживання у США.

Останніми роками, навіть попри економічну кризу, кількість заявок від людей, які хочуть взяти участь у цій програмі, суттєво зросла. Є серед них і інвестори з України.

«Ви бізнесмен, і мрієте жити з родиною в США – вкладайте гроші в проекти столичного регіону». Такий заклик – частина рекламного ролика англійською, китайською, іспанською і російською мовами, який пояснює потенційним інвесторам, як вигідно вкласти гроші в американську економіку й отримати право легально жити в США – так звану візу EB - 5.

Говорить засновник вашингтонського національного центру із залучення закордонних капіталовкладень Майкл Сіерс:

«Ця програма була затверджена Конгресом США в 1990 році. Її запровадили на противагу іншим подібним програмам залучення інвестицій з Канади, Німеччини та інших країн».

Сіерс каже, що заявок від потенційних інвесторів з кожним роком більшає:

«Програма успішна і продовжує розвиватися. Ще два роки тому інвесторам було видано 200 віз, минулого року – 800 віз, а цього року вже півтори тисячі. А загалом щороку може бути видано 10 тисяч таких віз».

Щоб отримати візу EB - 5, кожен інвестор повинен вкласти мільйон, а в деяких регіонах пів мільйона доларів, і створити 10 робочих місць. Інвестор може започаткувати власну компанію і працювати в ній, а може скористатися послугами спеціального регіонального інвестиційного центру, який вкладе його інвестиції відразу у декілька проектів. Сіерс пояснює:

«Вам не треба щоденно управляти проектом. Ви вкладаєте свої гроші з іншими інвесторами, і ними управляють кваліфіковані менеджери».

У США діє близько тридцяти регіональних центрів. Вони інвестують у проекти у всіх галузях економіки, від сучасної енергетики до туризму. В Новому Орлеані, наприклад, за кошти закордонних інвесторів відбудовують кіностудію, зруйновану ураганом Катріна, біля Диснейленду будують сучасний центр відпочинку, а у Вашингтоні відновлюють історичні об`єкти нерухомості та планують спорудити новий стадіон.

Одним з найцікавіших інвестиційних проектів в американській столиці є всесвітньо відомий готель «Вотергейт». Недавно його закрили на реконструкцію, але вже за кілька років обіцяють відкрити тут комплекс ексклюзивних приватних апартаментів.

Приватні квартири «з найкращим у Вашингтоні виглядом з вікон», – як переконують автори проекту, – будуть побудовані на верхніх поверхах історичної будівлі. Нижні ж поверхи перероблять на невеликий п`ятизірковий готель. Після завершення реконструкції, комплекс приноситиме інвесторам більше 12 відсотків річних прибутку, кажуть у центрі. Але вигода – не основне, що приваблює до цієї програми, зізнається Майкл Сіерс:

«Найбільшою мотивацією для наших інвесторів є їх сім’ї. Вони звертаються до нас, щоб їхні рідні отримали ті можливості, яких не було у них на батьківщині. А особливо часто, інвестори приходять, щоб їх діти змогли отримати освіту у США.

Зелену картку разом з інвестором отримує його дружина і діти віком до 21-го року. Сіерс додає:

«Кожен з наших інвесторів приходить заради майбутнього своїх дітей. Вони не лише хочуть, щоб діти отримали тут освіту, але й почали свої кар`єри тут. І мали потім можливість вибору: чи повернутися з освітою і досвідом на батьківщину, чи залишитися жити в США».

Сіерс каже, що до його центру звертаються практично з усіх куточків планети, але від громадян певних країн увага особлива:

«Більшість наших клієнтів є вихідцями з Центральної Азії, один наш клієнт з України, багато інвесторів з Росії, Близького Сходу, Південної Америки. Але найбільше наших клієнтів все ж прибувають з Китаю та Кореї».

Не кожна багата людина з цих країн може отримати право на проживання в США. Американський уряд ретельно перевіряє, щоб інвестор не мав проблем із законом і не намагався таким чином сховатись від правосуддя, підкреслює імміграційний юрист Рамачандран Балараман:

«Уряд хоче бути певний, що гроші, які вони інвестують, зароблені легально. Це не можуть бути брудні гроші».

За час існування імміграційної програми для інвесторів, закордонні бізнесмени принесли в економіку США більше мільярда доларів.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG