Спеціальні потреби

Аби чинити добро, інколи потрібна лиш одна людина

Завдяки фільму «Мільйонер з нетрів», люди по всьому світу дізналися про те, в яких умовах живуть діти в багатьох індійських містах. Але працівники благодійних організацій, які допомагають таким дітям, кажуть, що насправді умови проживання приблизно вісімнадцяти мільйонів бідних індійських дітей є набагато гіршими ніж це зображено у фільмі. І чимало вихідців з Індії, які живуть у США, поставили собі за мету допомогти таким дітям.

Багато із бідних індійських дітей залежні від допомоги від таких міжнародних благодійних проектів як заснуваний в 2005 році Танею Пінто з Далласа у штаті Техас.

Таня сьогодні робить те, що любить найбільше – допомагає бідним дітям з індійських нетрів. Вона дає їм їжу, шкільні підручники і – що найважливіше – надію. Заснований нею проект має назву Баал Дан, що мовою гінді означає «дар дітям».

Таня Пінто працювала в рекламній фірмі в Далласі, коли вона вирішила відвідати Індію, країну, в якій вона народилася, щоб попрацювати в відомій благодійні організації. Вона каже:

«Я вирішила взяти відпустку і відпочити від своєї напруженої праці в рекламному бізнесі, і на три місяці поїхала до Індії. Я працювала в сиротинці Матері Терези в Калькутті, а також трохи подорожувала. Це змінило моє життя. І я вирішила заснувати благодійну організацію».

Таня заснувала організацію в 2005 році завдяки пожертвам від друзів і співробітників:

«Коли я зустрічала їх у коридорі, вони казали мені – «коли будеш їхати назад в Індію, візьми ось цих 20 доларів, чи 50 доларів, чи 10 доларів – для дітей», - згадує Таня.

Завдяки цим малим пожертвам Таня годує дітей, підтримує дитячі притулки і допомагає дітям одержати освіту. Вона каже, що любить гратися з ними і брати їх на прогулянки, хоч би на короткий час, з нетрів, у яких живе більшість із них:

«Ми ходимо в зоопарк, або в парк. Я знаходжу для них якісь розваги і цікаві заняття. Бо це діти, які живуть у неймовірних злиднях. Мені приємно приносити радість в їхнє життя».

Таня Пінто починала скромно, одержуючи пожертви у вигляді дитячого одягу. Згодом її проекти ставали більш амбітними, як, наприклад, придбання фільтрів для очищення питної води і систем для нагрівання води сонячною енергією. Цього року вона хоче почати будувати школу.

Таня каже, що навіть звичайні люди, такі як вона, можуть мати вплив на життя бідних дітей: «Навіть якщо ви не є знаменитістю, не є багатим чи відомим, ви можете зробити щось, щоб світ став кращим», - переконана вона.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG