Спеціальні потреби

Чи одруження веде до ожиріння?

Літо перетнуло за половину, і весільний сезон – у розпалі. З’ясувалося, що як тільки люди одружуються, вони негайно починають набирати вагу. Про це свідчить останнє дослідження, яке довело, що одружені люди мають вдвічі більше шансів страждати на ожиріння від неодружених.

Педро Махія щойно одружився. Але він уже підозрює, що шлюб з Гименею вимагатиме розв’язування пояса на дірку чи дві. Жартома він каже, що вже почав набирати ваги, хоч тільки що одружився.

Припущення, що одружені люди менше від одиноких переймаються власною зовнішністю, підкріплюється статистикою. Говорить Пенні Гордон-Ларсен з факультету дієтології Університету Північної Кароліни:

«Ми встановили, що одружені пари мають більше шансів потовстішати. Вони більше дивляться телевізор та менше займаються спортом, порівняно з тим, коли вони тільки зустрічалися».

Ненсі Путорак це підверджує на власному прикладі. «Восьма година вечора, і ми з чоловіком вже у піжамах, каже вона. І для жінок різниця між до і після весілля найбільш помітна. Навіть для тих жінок, які живуть спільно, не розписуючись, ризик ожиріння зростає на 63 відсотки. Ось, що Ненсі Путорак сказав лікар, до якого вона прийшла всього лише через рік після одруження:

«Він сказав, що ти напевно дуже щаслива. Я подумала, що це дуже дивне зауваження, але сказала, що так. І він відповів, що я маю бути щасливою, бо набрала майже сім кілограмів».

Роки йшли, а з ними зростала і вага. Не лише Ненсі та її чоловік Марті, а навіть їхній песик Зефір гладшали.

Але Емі Горін з факультету психології Університету Конектикуту каже, що навіть тут вигідніше бути у шлюбі:

«Якщо один в подружжі приймає рішення почати худнути та робить зміни в своїй дієті, то це має позитивний вплив і на іншого».

Як тільки Марті сів на дієту, Ненсі також почала втрачати вагу. Марті каже, що просто харчуватися вони почали по-інакшому.

«Вона куховарить і 95 відсотків споживання їжі у нас відбувається вдома. Вона почала використовувати низькокалорійні інгредієнти з низьким вмістом жирів.

Отже втрачають, які і набирають вагу, в родинах, як правило, всі разом, інколи включно з домашніми тваринами.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG