Спеціальні потреби

США готуються до масового щеплення проти вірусу H1N1

З наближенням шкільного року, а відтак і зими, посилюються пошуки дієвої вакцини від вірусу H1N1, або так званого свинячого грипу. Оскільки невдовзі у США повинні початись клінічні випробування, це породжує питання, наскільки безпечною буде ймовірна протидія проти грипу.

Уряд планує щеплення проти вірусу H1N1 для майже 160 мільйонів американців. У деяких країнах клінічні випробування вже почалися. І перші результати очікуються вже у вересні.

Громадськість занепокоєна безпекою швидко розробленої вакцини. Багато американців пам’ятають 1976-ий рік. Тоді президент Джералд Форд наказав провести масове щеплення після смерті американського солдата від свинячого грипу. Сам президент і ще 40 мільйонів американців отримали щеплення, але від вакцини померло більше людей, ніж від грипу. Однак, вчені запевняють, що цим разом вакцинація безпечна. Дослідники переконують, що немає підстав вважати вакцину небезпечною, оскільки компанії-виробники розробляють її за тією ж методикою за якою готують сезонні вакцини від грипу. Втім ніхто не заперечує, що з’являтимуться і рідкісні ускладнення, не помічені у ході клінічних випробувань.

Представники органів охорони здоров’я США обіцяють уважно стежити за негативними наслідками щеплення і інформувати громадськість про будь-який розвиток подій – добрий чи поганий.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG