Спеціальні потреби

Американський футбол – спорт не лише для чоловіків

Американський футбол традиційно вважався спортом чоловіків. Однак у 60-х почався активний рух за створення футбольної жіночої команди. Перші спроби закінчилися безрезультатно. Американський футбол не викликав зацікавлення, на яке сподівалися феміністки. Щойно у 1999-му двоє бізнесменів, у пошуках нових інвестицій, вирішили перевірити статус популярності футболу серед жінок. Їх експеримент закінчився тим, що сьогодні у США діє кілька футбольних жіночих ліг, до яких входить сорок одна команда. До речі, вашингтонська команда «Ді-Сі Дівас» завершила останній сезон непереможеною.

Футбол – це американська традиція. Тому дещо незвичним залишається змагання двох жіночих команд, як наприклад нещодавній матч філадельфійських «Фаєрбердс» з вашингтонськими «Дівами». Обидві команди входять у Незалежну жіночу футбольну лігу. Власник вашингтонської команди Пол Гамлін говорить, що багато людей досі не знають, що жінки також грають в футбол, і багато хто дуже дивується, коли я кажу їм про це».

Ліга існує вже дев’ять років і до неї входить 41 команда з різних міст США. Вік гравців коливається від 20 до 40 років. Більшість займається спортом з дитинства. Футбол для них – гарний спосіб задовольнити потребу в спортивних зайняттях. Пол Гамлін каже, що мета у нього одна -- надати цим дівчатам та молодим жінкам можливість набути навички гри в футбол і дізнатись більше про цю гру.

36-річна Лара Арібісала – матір-одиначка двох дітей. Вона прибула до США з Нігерії 9 років тому. В минулому вона бігала марафони. Три роки тому вона приєдналась до команди «Діви». За її словами, для неї найцікавіша і найважча частина гри – це розробка стратегії, її власна позиція в грі, позиції інших гравців:

«Найсмішніше, що коли я вперше вжила один з прийомів, я цього навіть не знала. Все що я знала, що треба відібрати м’яч. І я собі думала – а, це я можу!»

Центром життя Лари є її діти: забрати їх з зупинки шкільного автобуса, приготувати обід перед тим, як піти на тренування. Вона працює приватною медсестрою. Її дні дуже насичені. Втім Лара каже, що футбол став важливою складовою її життя:

«Найважче це дати кожному його особистий час, знайти час для усього. Знайти час для дітей, для роботи, і знайти час для себе, для гри в футбол».

В день матчу вашингтонки з самого початку випереджували філадельфійок. Але Лара може лише стежити за грою.
Вона розірвала зв’язку в коліні і потребуватиме операції. Вона не гратиме цілий сезон:

«Дуже прикро, що не можна бути там, на полі, в грі. Все ж приємно, що можна хоча би бути присутнім і підбадьорювати своїх товаришок по команді. Підбадьорювати з усіх сил».

Гра складається дуже добре для вашингтонок – рахунок нуль-63. Це остання гра сезону, і «Дівас» лишились непереможеними.

Якщо пощастить, вашингтонська команда візьме участь у грі за звання чемпіона в Техасі. І в книжку історії буде вписано ще один сезон професійного жіночого футболу.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG