Спеціальні потреби

Експерти: Нафтогаз України чекають нові труднощі


Наприкінці минулого тижня міжнародні рейтингові агенції підвищили оцінки фінансового стану НАК «Нафтогаз України» після того, як консорціум європейських фінансових установ пообіцяв українському уряду кредит 1,7 мільярда доларів на підтримку нафтогазової монополії та закупівлю палива необхідного в зимовий період. Надати пакет фінансової допомоги європейці за сприяння Єврокомісії погодилися за умов реформування газового ринку України.

Експерти прогнозують, що виконати умови надання фінансової допомоги буде непросто. Для поліпшення становища «Нафтогазу» уряд пообіцяв кредиторам вже з вересня підняти вартість газу для населення та теплокомуненерго на 20% і у подальшому збільшувати її щоквартально та довести до європейського рівня. Урядовці побоюються, що це може призвести до зменшення платежів за спожите паливо та матиме негативні соціальні наслідки.

Оглядачі кажуть, що «Нафтогаз» чекає декілька несприятливих місяців, найважчим з яких називають вересень. Саме на цей час припадає виплата компанією попередніх запозичень та значні платежі за газ Росії. Водночас фінансування від консорціуму європейсьих інституцій на цей час може надійти ще не в повному обсязі. Навіть з урахуванням останніх запозичень, прогнозований дефіцит коштів компанії може скласти до 300 млн доларів. Найближчий платіж за поставлений у липні газ НАК має зійснити до 7 серпня. В разі несвоєчасного переказу грошей Газпром може погіршити умови співпраці з Україною і перейти на розрахунки за передплатою.

Водночас експерти тепер говорять про зниження ймовірності повторення українсько-російського газового конфлікту наступної зими. Кажуть – Україні вдалося заповнити підземні сховища – в них буде закачано майже 22 мільярди кубічних метрів газу, що забезпечить потреби в холодну пору року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG