Спеціальні потреби

В експертів США похмурі прогнози щодо вірусу H1N1

Якщо справдяться найгірші прогнози, кажуть в американському Центрі контролю за інфекційними захворюваннями, - то на свинячий грип у наступні два роки захворіє 40 відсотків американців. І якщо не з’явиться ефективна вакцина - сотні тисяч хворих помруть.

Вже відомо, що ми «маємо справу з вірусом, який швидко поширюється серед людей. Він з’явився весною і далі вражає населення» - пояснює Ентоні Фаучі з Національного інституту охорони здоров’я.

У Великобританії лише за останній тиждень зафіксували 100 тисяч нових випадків захворювань - вдвічі більше, ніж попереднього тижня.

Американські медики, у намаганнях якомога швидше віднайти вакцину, починають клінічні випробування вже наступного місяця.

Медичні центри переповнені добровольцями. Педіатр Джім Райс вирішив залучити своїх чотирьох дітей до тестування. «Я хочу захистити своїх дітей. Взяти участь у тестуванні - єдиний шлях зробити щось корисне і для інших», - говорить лікар.

Тим часом дорадча група Центру контролю за інфекційними захворюваннями визначає, хто має першим отримати щеплення. Очолюють чергу медичні працівники. За ними - вагітні жінки, адже для них вірус становить особливу загрозу.

Гінеколог Жак Морітц зазначає, що імунна система вагітних жінок настільки слабка, що вірус вражає їх набагато сильніше. «Він насправді може їх вбити», - додає лікар.

Із 266 померлих від свинячого грипу у США було 15 вагітних жінок. Першим летальним випадком стала 33-літня вагітна жінка з Техасу. Її донька, яка народилась за допомогою кесаревого розтину, вижила. Нині у Сіетлі інша жінка - 27-літня Кейті Флайт - народивши доньку, бореться за своє життя.

Чоловік хворої Кенні Флайт бідкається: «Я мушу придумати ім’я для своєї доньки сам, без її мами».

Медики радять вагітним жінкам отримати щеплення проти грипу, втім багато з них вагаються через побоювання, що вакцина зашкодить дитині.

Чи щеплення проти свинячого грипу змінить ситуацію?

Сильван Берман-Марчіано заявляє, що коли це врятує її дитину від свинячого грипу – то вона його отримає.

В Австралії лікарі радять жінкам якомога більше залишатися вдома. У Великобританії медики навіть зробили жінкам рекомендацію взагалі зачекати з вагітністю. Щоправда, через звинувачення у роздуванні паніки, відразу взяли свої слова назад.

Тим часом Кенні Флайт має власну пораду для вагітних жінок. «Негайно йдіть до лікаря, якщо почуваєтесь погано. Навіть не думайте чекати», - закликає чоловік недужої на свинячий грип Кейті Флайт.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG