Спеціальні потреби

Соціологи фіксують покращення іміджу США у світі


Згідно з результатами опитування, яке проведено в 24-ох країнах, рейтинг Сполучених Штатів у світі зріс після обрання у президенти Барака Обами. Втім, у мусульманському світі показники залишилися майже незміненими.

Результати опитування підтверджують оновлення репутації Сполучених Штатів у світі. Про це сказав Ендрю Когут, який очолює Проект глобальних тенденцій Дослідного центру П’ю (Pew).

«У багатьох країнах світу думки про Сполучені Штати тепер приблизно такі же позитивні, якими вони були на початку десятиліття, перед тим як до влади прийшов президент Буш».

Згідно з опитуванням, в якому взяло участь 26 тисяч людей, найбільшу зміну на користь Сполучених Штатів зафіксовано в Європі. У Франції, наприклад, 75% опитаних ставляться до США прихильно, тоді як рік тому таких було лише 42%. Великі зміни на краще (понад 10%) також зафіксовано в Мексиці, Бразилії, Індії та Китаї. Фактично, із 24-ох країн, у яких проведено опитування, лише в Ізраїлі позитивний імідж США зменшився. До речі, Ізраїль також єдина країна, в якій кількість респондентів, які вважають, що зовнішня політика США матиме позитивний ефект на ситуацію у світі – також зменшилася.

Відповідно до результатів опитування, президент Обама отримав вищу оцінку за його попередника президента Джорджа Буша. Президенту Обамі висловили довір’я 86% британців, у порівнянні з 16% президенту Бушу торік. У Канаді і Японії Обаму на 60% краще оцінюють від його попередника. Ця різниця становить 54% в Аргентині, 51% в Південній Кореї і 33% в Нігерії.

Однак зміни щодо іміджу США не такі вражаючі в мусульманському світі. Лише 27 % єгиптян нині позитивно дивляться на США, Це - всього на 5% більше, ніж торік. У Пакистані - 16% опитаних прихильно ставляться до Сполучених Штатів. Ця цифра за останні три роки фактично не змінилася. Серед країн з мусульманською більшістю населення лише в Індонезії, рейтинг США останнім часом помітно зріс – правдоподібно тому, що деякий час свого дитинства Обама провів у Джакарті.

Втім, Ендрю Когут вказує на одне досягнення в мусульманському світі: «Одним із найзначніших досягнень, якщо йдеться про ставлення мусульман до нас, є те, що вперше ми бачимо більше довір’я до президента США, ніж до Осами бін Ладена».

Кращий імідж Америки у світі, разом з популярністю президента Обами на світовій арені, принесе дивіденди Сполученим Штатам. Таку думку висловила колишній державний секретар і співголова Проекту глобальних тендецій Медлин Олбрайт:

«Як боротися з тероризмом, з поширенням ядерної технології, цього роду питання, які не можуть бути розв’язані лише однією країною – маючи такого американського президента, якого вважають людиною, яка хоче застосувати багатовекторні підходи і яка ставить наголос на необхідності міжнародного діалогу – це дуже важливе».

Однак інший співголова проекту, колишній сенатор-республіканець Джон Денфорт каже, що популярність президента Обами і кращий імідж Америки не принесли жодних результатів в таких сферах як залучення більшої кількості країн до військових операцій в Афганістані або прийняття іншими країнами в’язнів з табору Гуантанамо на Кубі:

«Це приємно бути популярним. Ви волієте, коли люди схвально вигукують, ніж кидають у вас яйцями. Президента слухають, він за кордоном говорить людям те, що вони хочуть почути. Він вибачається. Він каже, що ми, тобто Сполучені Штати, виведемо свої війська з Іраку і закриємо Гуантанамо. Але, коли він просить про щось у своїх міжнародних партнерів, я не бачу, щоб він щось отримував».

Опитування Центр П`ю проведив у травні й червні, як це робить щороку, починаючи із 2002-го.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG