Спеціальні потреби

Сили США змушені міняти стратегію в Афганістані

В той час, коли Ірак переживає період порівняного миру, в Афганістані зростає рівень насилля. Серед останніх інцидентів – напад Талібану на кандидатів у президенти під час їхніх передвиборчих подорожей країною. У відповідь на агресію Сполучені Штати запроваджують нову стратегію в Афганістані.

У липні цього року американські війська в Афганістані зазнали найбільших втрат за весь час своєї там присутності. Також, з часу початку війни, самі мешканці Афганістану висловлюють найбільший песимізм щодо свого майбутнього. Не менш песимістично ситуацію сприймають дипломати – серед них спеціальний представник США в Афганістані і Пакистані Ричард Голбрук:

«Це глухий кут. Жодна зі сторін не виграє. І це не те, чого ми хочемо для американських військ та наших союзників, і тому ми змінюємо стратегію».

Згідно з новою стратегією, до центрального району Афганістану, який перебуває під контролем угруповання Талібан, надсилаються додаткові 20 тисяч військовослужбовців.

Про виклики американських солдатів на полі бою говорить сержант Ніколас Гофер з піхотної компанії «Браво»:

«Наше завдання тут набагато важче, ніж в Іраку. Тут ми хоч знаємо, де наш ворог, і ми намагаємося атакувати та вбити їх на наших власних умовах, але інколи вони виявляються сильнішими».

Лейтенант Патрик Гіґґінс та його підлеглі протягом кількох днів патрулювали цю територію, захищаючи мирних мешканців від бійців Талібану:

«Вони вірять в уряд, в те, що існує альтернатива. Але тут приходить Талібан, трясе перед їхніми обличчями зброєю, і вони починають сумніватися, що це колись може змінитися».

Підтримка американських військових та центрального уряду Афганістану з боку місцевого населення частково зменшилася через розчарування в уряді Гаміда Карзая. Втім, очікується, що він знову переможе на президентських виборах, які відбудуться наступного місяця. Його основний опонент – д-р Абдулла Абдулла – каже, що без кращого врядування, афганці залишатимуться зневіреними, і рівновага між талібами та силами союзників зберігатиметься:

«У сьогоднішній ситуації ми втрачаємо підтримку людей. І я вірю, що у час повстанської війни, якщо ви втрачаєте підтримку населення, ви програєте війну».

США сподіваються, що збільшення військового контингенту в Афганістані принесе мир в цю країну. А президентські вибори – політичну стабільність.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG