Спеціальні потреби

Американський солдат потрапив у полон талібів

Угруповання Талібан оприлюднило відео запис із зображенням американського рядового, який зник зі своєї частини у Східному Афганістані майже три тижні тому. Міністерство оборони США ідентифікувало солдата та засудило публікацію відео як протизаконну пропаганду.

Втім відео допомогло нарешті зрозуміти, що сталося з солдатом і дає надію його рідним та близьким.

Ім’я солдата Бо Берґдал. На запитання одного з його викрадачів - «звідки ти?» - він відповідає, що родом із міста Гайлі, штату Айдаго, у Сполучених Штатах.

Оприлюднений запис підтвердив те, чого боялось американське командування. 23-річний Бо Берґдал потрапив до рук бійців Талібану.

Полонений зізнається, що йому страшно. Страшно, що не зможе повернутися додому. «Дуже страшно бути полоненим»? - каже він.

До того, як минулого року Берґдал записався до армії, він п’ять років танцював у провінційній балетній трупі та підробляв у кав’ярні. Вдома, в Айдаго, на Берґдала чекають не лише рідні, а також наречена.

Збройні сили США застосували усі можливості, аби знайти солдата. В розповсюджених американськими військовими листівках афганців закликають допомогти знайти рядового. Інші листівки погрожують викрадачам розплатою.

Генерал-майор у відставці Вільям Неш запевнює, що американські збройні сили не залишать цього солдата. Вони зроблять усе необхідне та можливе, аби повернути його живим і здоровим.

Експерти припускають, що Берґдала викрали пересічні бійці, чи прихильники Талібану, а згодом продали більш впливовим командирам. Американські збройні сили докладають усіх зусиль, аби якнайшвидше знайти солдата. Адже відомо, що якщо рядового Бо Берґдала переправлять до Пакистану - шанси знайти його будуть дуже мізерні.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG