Спеціальні потреби

Український парламент пішов на канікули з бійками


Протистояння в українському парламенті тривало і в останній день його роботи. Численні попередні спроби депутатів зібрати позачергові засідання, для того аби ухвалити економічні законопроекти не були успішними, оскільки опозиційна Партія регіонів блокувала трибуну з вимогою негайно підвищити соціальні стандарти в країні.

Це блокування тривало вже 29 днів, коли парламент залишався непрацездатним, і у разі продовження блокування президент мав би право його розпустити. Відтак, робота депутатів саме цього дня була принциповою.

Б’ютівці оточили парламентську трибуну, аби дати можливість Володимиру Литвину провести засідання. Однак регіонали намагалися і далі блокувати трибуну. Пізніше депутати від Партії регіонів побилися з охороною спікера, спробувавши заблокувати його у власному кабінеті.

Втім, б’ютівцям таки вдалося втримати трибуну і Литвин зміг поставити на голосування декілька рішень. Депутати ратифікували угоду про позику ЄБРР, відправили на повторний перегляд законопроект про рефінансування банків та законопроект про підвищення прожиткового мінімуму. Після цього голова Верховної Ради Володимир Литвин закрив засідання та парламентську сесію.

Депутати так і не ухвалили постанови про відміну рішення про фінансування Євро-2012 за рахунок 9,8 мільярдів коштів Нацбанку та зміни до закону про вибори президента.

Саме це може стати причиною скликання наступної позачергової сесії за тиждень або у серпні – заявив заступник лідера фракції регіоналів Олександр Єфремов.

Загалом же депутати мають зібратися на роботу вже 1 вересня. Цього разу закриття сесії обійшлося без заключного слова спікера. Його Володимир Литвин проголосив перед журналістами, заявивши, що останні події в Раді та постійний хаос спонукають його взяти участь у президентській виборчій кампанії. Втім, його висування у президенти для більшості журналістів несподіванкою не стало.

XS
SM
MD
LG