Спеціальні потреби

Обама проштовхує у Конгресі реформу медичної галузі

У Вашингтоні в розпалі дискусії навколо запропонованої адміністрацією Барака Обами реформи системи медичного страхування. Білий дім вважає систему охорони здоров’я складовою економіки країни, яка через непомірні ціни підриває економічну стабільність США. Президент та його команда бачать вихід у запровадженні обов’язкового, доступного кожному американцю медичного страхування. Відповідний комітет Сенату схвалив законопроект про реформу, однак пропозиції президента викликали жорстку опозицію не лише серед республіканців, але і в рядах демократів. Тож на цей закон чекає жорстка політична боротьба.

Демократи у Сенаті нарешті мають законопроект, за який республіканці проголосували одностайно проти. Однак, демократи, мають абсолютну більшість у Сенаті і теоретично можуть прийняти будь-який закон без голосів своїх політичних опонентів. Але для цього потрібна одностайність у рядах самої Демократичної партії. Сенатори демократи поки не сходяться на думці, чи треба запроваджувати обов’язкове державне страхування, і хто платитиме за реформу системи охорони здоров’я – а це трильйон доларів протягом десяти років.

Частину необхідних коштів президент пропонує зібрати, збільшивши податки для багатих, поміж яких чимало працедавців. Конгресмен-демократ Джим Купер зазначив:

«Збільшення податків для власників малих бізнесів та багатих викликає хвилювання, оскільки це може завдати шкоди процесу створення робочих місць».

Білий дім сподівався на підтримку коаліції працівників медичної галузі. Однак, коаліція почала розвалюватися як тільки демократи запропонували накласти додаткові податки на страхувальні компанії. Страхувальники відреагували на пропозицію демократів накласти на них нові податки та створити державне страхування, приславши своїх лобістів до Конгресу. Страхові агенти кажуть, що ці податки так чи інакше перейдуть на клієнтів.

Аби подолати опозицію не лише ззовні, але й ізсередини, Демократична партія запустила телевізійну кампанію, вперше в історії спрямовану проти своїх онднопартійців, демократів – які не погоджуються із запропонованим законопроектом реформи.

Очікується, що відповідні комітети Палати представників Конгресу США, також схвалять законопроект реформи. Президент прагне аби обидві палати проголосували за закон ще до початку чергових канікул у першій половині серпня. Обама бажає підписати узгоджений документ вже цієї осені. Однак республіканці попереджають, що уразі прийняття документа виключно за партійною приналежністю, закон не представлятиме інтересів усіх американців.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG