Спеціальні потреби

Чи криється за відставкою Сари Пейлін 2012 рік?

У День незалежності США, четвертого липня, колишня кандидат на посаду віце-президента від Республіканської партії, губернатор Аляски Сара Пейлін влаштувала власний, політичний феєрверк – вона оголосила про свою дострокову відставку.

І хоча термін її губернаторства закінчується лише через 16 місяців, вже до кінця липня вона планує залишити губернаторський офіс. У той час, як конкретних причин свого рішення Пейлін не подала, чутки про наміри колишнього кандидата у віце-президенти дуже різняться. Одні припускають, що пані Пейлін планує боротися у 2012 за президентське крісло, інші ж певні, що вона вирішила повністю відійти від політики.

Оголошення про свою відставку Пейлін зробила в оточенні родини. Чому колишня кандидат у віце-президенти іде у відставку - так і залишилось незрозумілим.

«Я маю намір обрати правильний шлях для Аляски, навіть якщо він здаватиметься нетрадиційним і важким. Оскільки я прийняла рішення не балотуватися на наступний термін, губернаторські повноваження я складаю на мого заступника Шона Парнелла».

Мешканці Аляски тим часом розвиток подій вважають логічним. Як сказала одна жителька ізольованого від материка американського штату.

«Коли я почула її заяву, це мало сенс. Адже, останнім часом вона не дуже зосереджувалась на нашому штаті, наших потребах і інтересах. А потім я усвідомила, що навколо неї завжди виникає якась драма. І схоже вона живиться від неї».

Однак політичні аналітики потискають плечима. Серед них - Кокі Робертс:

«Якась дивна заява. Політик, який має намір у 2012-му балотуватися у президенти, такого кроку б не зробив».

Втім, багато експертів вважає, що саме наступні президентські вибори і є політичним прагненням Пейлін. У 2008-ому губернатор Аляски раптово увірвалась на політичну арену, коли кандидат у президенти Республіканської партії Джон Маккейн обрав її кандидатом на посаду віце-президента. Тоді на неї покладались великі надії, адже у перші ж тижні після оголошення, рейтинги її напарника стрімко підскочили. Втім, після численних ляпсусів, просто необережних заяв та грубих помилок вона стала об’єктом насміхань та частою мішенню ведучих політичних шоу, що згодом, погоджуються чимало експертів, і «потягнуло на дно» кампанію Маккейна.

То ж яку кампанію розпочала нині пані губернатор? Дехто каже, що вона просто втомилась від політики та хоче присвятити себе родині. Крім того, за недовгий період загальнонаціональної слави її родині та штату довелося заплатити досить дорого через ряд позовів, поданих проти неї під час кампанії. За її підрахунками, у неї і її чоловіка накопичилося юридичних рахунків на півмільйона доларів.

Інші ж кажуть, що Пейлін своїм вчинком намагається уникнути майбутніх скандалів, яких, відверто кажучи, республіканці дозволити собі не можуть. Адже нині партія переживає нелегкі часи, і однією з найбільших проблем є відсутність явного лідера, а відтак і кандидата на наступні президентські вибори. Тому, не списуйте з рахунку Сару Пейлін, застерігають аналітики. Адже ризиковані кроки у минулому служили їй на користь, можливо несподіване самоусунення від влади – є одним із них, кінцева мета якого – звання першої жінки-президента. Втім, деякі експерти шанси на успіх її можливої президентської кампанії вважають дуже малими. Такої думки політолог Марк Гальперін:

«Якщо Республіканська партія для повернення у Білий дім розраховує на Сару Пейлін – вони у халепі. Вона має свої позитивні риси, але у якості кандидата у президенти вона не дотягує».

До наступних президентських виборів ще понад три роки, а за цей час багато що може змінитися, у тому числі і політичний статус губернатора Аляски.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG