Спеціальні потреби

Обама завершив закордонне турне

Президент США Барак Обама з родиною повернувся до Вашингтона із тижневого закордонного турне. За цей час американський президент побував у Росії, взяв участь у саміті Великої вісімки в Італії, зустрівся з папою римським, а також із коротким візитом зупинився у Гані.

У Москві Бараку Обамі вдалося досягти чимало. На офіційному рівні сторони домовилися зменшити свої ядерні арсенали -- приблизно на чверть протягом наступних семи років. Росіяни дозволили американцям використовувати свій повітряний простір для військових операцій в Афганістані, що значно зекономить США час та гроші, а водночас зробить південні російські кордони безпечнішими.

Також Обама зробив спробу безпосередньо звернутися до російського народу в своїй промові перед студентами Російської економічної школи у Москві.

«Для початку хочу чітко сказати, Америка хоче бачити сильну, мирну і заможну Росію. Наше прагнення базується на тому, що ми поважаємо російський народ, і на тому, що історія взаємин між нашими країнами не обмежується лише суперництвом», - серед сказав Обама.

Втім американський президент наголосив, що у пошуку спільної точки зору з росіянами, він не поступиться важливими принципами, зокрема принципом дотримання прав людини. Він також підняв питання російського впливу на політику України та Грузії, звинувативши Росію у втручанні у внутрішні справи незалежних країн.

«Країни мають право захищати безпеку своїх кордонів і проводити власну міжнародну політику. Це має розуміти як Росія так і Сполучені Штати. Будь-яка система, що ставить під сумнів ці права – веде до анархії. Тому ці принципи мають бути дотриманими, коли йдеться про Грузію і Україну».

Наступна зупинка в поїздці Обами – саміт Великої вісімки в Італії. Тут
було затверджено мету скоротити викиди шкідливих газів в атмосферу наполовину до 2050-го року і не допустити потепління атмосфери більше ніж на 2 градуси по Цельсію. Крім екології лідери говорили про світову торгівлю та економіку, і прийняли спільну заяву щодо ядерної загрози з боку Ірану та Північної Кореї.

Зокрема про ядерну загрозу говорів і президент Барак Обама.

«Дуже важливо, щоб світова спільнота зверталася до таких країн як Іран і Північна Корея, і спонукала їх обрати шлях, який не призведе до нових ядерних перегонів, наприклад, на Близькому Сході».

У Гані – першій африканській країні, яку в якості президента відвідав Барак Обама, він пробув менше доби. На відміну від росіян, які поставилися до візиту Барака Обами прохолодно, мешканці Гани чекали на нього як на свято. Вулиці столиці країни Аккри були прикрашені тисячами портретів американського президента. З нагоди візиту було вироблено та продано безліч найрізноманітніших сувенірів.

Але програма візиту Барака Обами в Гані не містила жодної події, відкритої для публіки. Центральний елемент його візиту – виступ перед парламентом країни. У ньому він звернувся до всього африканського континенту, віддавши належне прогресу, якого вдалося досягти Гані та ряду інших країн у досягненні стабільності та політичного розвитку, але і розкритикувавши за корупцію, яка загальмовує економічний розвиток континенту та тримає чимало його населення у злиднях.


Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG