Спеціальні потреби

У США по-новому борються з крадіжками авто

У США щохвилини злочинці викрадають два авто. Згідно з останніми даними американського Aгентства зловживання авто-страхуванням, викрадення автомобілів щороку – це восьми мільярдний бізнес, за який американці розраховуються тим, що платять високі місячні платежі в страхову компанію. Втім, поліція міста Г`юстон нещодавно запровадила у своїй роботі нововведення, яке допомагає ловити викрадачів авто, до того ж прямо на місці злочину.

Камера фіксує, як двоє людей сідає в авто з єдиною метою – викрасти його. І найменше вони очікували того, що їх покажуть у вечірніх новинах.

Зловлені за викрадення підставного авто злочинці отримують односторонній квиток у тюрму.

В іншому випадку підставне авто запарковане на добре освіченій вулиці. Поліція ззаду слідкує за кожним кроком чоловіка, який відкриває двері авто і сідає у нього. Всього через дві секунди поліцейський комп’ютер надходить сигнал про викрадення. Запарковане авто є підставним, і процес викрадення знімається на вмонтовану у ньому приховану камеру. Викрадач – теж не справжній. Все це будо демонстрацією того, як працює спеціальна програма, започаткована поліцією Г’юстона, коли підставні авто запарковані по місту для того, аби служити приманкою для викрадачів. Якщо б це був справжній злочинець, він би не далеко утік. Поліція бачить, де знаходиться авто і затримує порушника. Все це знімається на відео, яке послужить доказом в обвинуваченні.

Сержант поліції Г`юстона Джо Сміт каже, що усі, кого затримано в таких підставних авто, отримали вирок.

Стів Фінґергат з департаменту місцевої поліції, який займається питаннями викрадення авто, пояснює як працює відділ.

«Ми можемо перевірити будь-яку з наших машин у базі даних, номерний знак, марку, модель, колір а також чи встановлена там сигналізація чи ні. Тож якщо хтось спробує пробратися в одне з наших авто, чи просто зрушити її з місця, наша система одразу повідомить нас про те, що машину викрадено».

Поліція може на відстані відключити двигун машини і заблокувати двері.

Загалом у 2008-му у Г’юстоні завдяки нововведенню зафіксовано на 20 відсотків менше випадків викрадення машин. А це зекономило страховим компаніям більше сорока двох мільйонів доларів.

І, як зазначає сержант Сміт, 70 відсотків затриманих у 2008-му мали кримінальне минуле, попередньо арештовувалися. А це - каже він - не прості крадії; вони справжні злочинці, яких треба забрати з вулиць міста.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG