Спеціальні потреби

МВФ має невтішні прогнози щодо економіки України


Експерти Міжнародного валютного фонду погіршили цьогорічний прогноз падіння української економіки. За оцінкою МВФ, економіка України скоротиться на 14%, що майже вдвічі більше, ніж раніше очікували фахівці цієї організації. Про це сьогодні заявила Керівник місії Міжнародного валютного фонду в Україні Джейла Пазабажалу. Водночас більш песимістично стали оцінювати і здатність уряду контролювати державні витрати. В МВФ передбачають дефіцит коштів у бюджеті на рівні 6%, що в півтора рази перевищує попередні прогнозні показники.

Місія МВФ вирішила рекомендувати Раді директорів Фонду збільшити розмір третього кредитного траншу для України з 3,2 до 3,3 млрд доларів. Питання розглятдатиметься за три-чотири тижні. Водночас експерти МВФ позитивно оцінили вжиті українським урядом антикризові заходи.

«Та економічна політика, яка проводилася урядом і Центральним банком, дала можливість зробити підконтрольною кризу, і це забезпечило стабільність у фінансовій системі», – наголосила пані Пазабажалу. Керівник місії схвально відгукнулася про наміри уряду децентралізувати бюджетні витрати та проводити щоквартальну корекцію тарифів на газ для населення. МВФ визнав, що для подальшого зміценення банківської системи парламент має ухвалити законодачі зміни.

Для того щоб отримати черговий транш кредиту МВФ український уряд погодився переглянути державний бюджет. Зокрема йдеться про скорочення витратних та збільшення доходних статей. Як повідомляє Міністерство фінансів може йтися про зменшення капітальних витрат, державного замовлення, обмеження податкових пільг. Для залучення додаткових доходів планують посилити контроль за митницею та сплатою податків. Майже два мільярди доларів із чергового траншу кредиту МВФ планують спрямувати на погашення попередніх зовнішніх запозичень уряду.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG