Спеціальні потреби

Уряд США закликає готуватись до спалаху свинячого грипу

Попри те, що вірус H1N1зник із газетних заголовків, він продовжує поширюватися. Експерти зазначають, що у світі вірусом свинячого грипу заражено мільйон людей, а у США зафіксовано 37 тисяч випадків. До цього часу від свинячого грипу померло 170 людей. Міністерство охорони здоров’я застерігає готуватись до спалаху захворювання, який може початись восени.

Міністр охорони здоров’я США Кетлін Себеліус зазначила: «Вірус не зник, він продовжує поширюватися. Зараз його виявлено у 102 країнах та в кожному американському штаті».

Головною частиною підготовки є виготовлення вакцини проти вірусу H1N1. Міністерство охорони здоров’я обіцяє, що клінічні випробування розпочнуться у серпні, а вакцина буде готова до середини жовтня. Уряд закликає місцеві адміністрації розробити програму масової добровільної вакцинації у таких закладах як школи та громадські центри.

Вакцинація проти свинячого грипу буде проводитись окремо від вакцинації проти звичайного грипу. Через обмежену кількість вакцини найперше щеплення робитимуть школярам, вагітним жінкам, медпрацівникам та людям, які мають інші захворювання.

Втім, науковці мають певні застереження – у світі було зафіксовано три випадки, коли вірус був стійким до «Таміфлу» – головного препарату проти грипу. Лікарі занепокоєні можливою адаптацією вірусу до ліків. А це не лише позбавить лікарів головного засобу боротьби з грипом, але й створить для медиків дилему у виборі лікування.

Поки що вірус вражає більше людей молодого, аніж похилого віку. Однак найбільше занепокоєння викликає те, що мутацію вірусу важко передбачити.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG