Спеціальні потреби

‘Дженерал Моторс’ виходить з банкрутства

У п’ятницю компанія «Дженерал Моторс» оголосила, що виходить з процедури банкрутсва і створює нову, меншу і, як всі сподіваються, прибутковішу компанію. GM мала 60 днів, щоб реструктуризуватися, втім впоралась з цим завданням лише за 40 днів. Новостворена компанія навіть матиме новий логотип – ті ж самі дві великі літери GM, але не на синьому, а на зеленому фоні – як символ спрямованості компанії до екологічно чистих технологій.

Нова компанія «Дженерал Моторс» поєднала у собі найперспективніші і найприбутковіші елементи старої компанії. Найбільшими власниками стали американський та канадський уряди і пенсійний фонд автопрофспілки. Колись найбільша автомобільна корпорація світу GM продовжує скорочувати свої потужності. Втім, це буде нелегко зробити. У липні автопродажі у США знову впали. В країні збільшується безробіття. Зараз у США не працює майже кожен десятий працездатний американець. Фінансит мільярдер Уорен Баффет вважає, що настав час для уряду запровадити новий стимуляційний пакет:

«Наш перший стимуляційний пакет – це як половина таблетки «Віагри». А друга половина складалася з цукерок, які кожен законодавець туди докинув, щоб реалізувати свої передвиборчі обіцянки».

Найбільше критикують перший стимуляційний пакет республіканці, які вказують на ріст безробіття і зазначають, що вони могли б створити вдвічі більше робочих місць, витративши вдвічі менше грошей. Демократи ж наголошують, що аби побачити результати, потібно більше часу.
XS
SM
MD
LG