Спеціальні потреби

Опитування: 49% росіян відводять США негативну роль у світі

Під час попередніх подорожей за кордон Барака Обаму зустрічали великі, повні ентузіазму, натовпи. Але цього не сталося під час його візиту до Москви. Як пересічні росіяни, так і російські засоби масової інформації зустріли президента США досить прохолодно. Навіть промову Обами в Російській економічній школі не транслювали центральні телеканали.

Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор вважає, що такими діями уряд Росії намагається вплинути на настрій населення:

«Я припускаю, що Адміністрація президента Обами хотіла б бачити виступи, зокрема в університеті, показані на найбільш популярному телеканалі в Росії. Цього не сталося. Це було на менш популярному телеканалі. І це шлях показати, що існує великий вплив уряду на настрої населення».

Інший екс-посол США в Україні Стівен Пайфер додає, що протягом останніх кількох років основні телеканали в Росії послідовно транслювали антиамериканську пропаганду.

Антиамериканські настрої в Росії мають давню традицію. Згідно з нещодавно оприлюдненим опитуванням, проведеним незалежною організацією World Public Opinion dot org, тільки 12% росіян вважають, що США у проведенні власної зовнішньої політики справедливо ставляться до їхньої країни. А 49% мешканців Росії думають, що США відіграють переважно негативну роль у світі.

Українці трохи краще за росіян оцінюють зовнішню політику Сполучених Штатів.

Загалом Росія належить до трійки країн, в яких побутує найбільш негативне ставлення до США, із 20 країн, в яких проводили опитування. Тільки у Пакистані та Палестинській автономії про США думають гірше.

Водночас особистість Барака Обами викликає кращі почуття за кордоном. Наприклад, 54% індонезійців вважають, що Обама знає як боротися із світовими проблемами. Так само більшість китайців позитивно оцінюють нового американського президента.

Але найкраще до Барака Обами та ролі США у світі ставляться у Західній Європі та в африканських країнах. Так 81% кенійців та 70% мешканців Нігерії вважають, що США загалом відіграють у світі позитивну роль.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG