Спеціальні потреби

Україна вчасно розрахувалася за газ, спожитий у червні


Попри побоювання оглядачів та заяви російських політиків, Україна вчасно розрахувалася за спожитий минулого місяця газ. Як повідомили в компанії «Нафтогаз України», постачальникам перераховано всю передбачену контрактами суму.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні заявила, що НАК «Нафтогаз» і надалі вчасно розраховуватиметься із ВАТ «Газпром» за поставки.

Проблему своєчасної оплати за паливо преса і політики активно обговорюють на початку кожного місяця. Адже укладені в січні домовленості передбачають суворі санкції за невчасні розрахунки. Навіть затримка на один день може призвести до переходу на стовідсоткову передплату поставок. Це ускладнить роботу української газової монополії і може призвести до дефіциту палива.

Водночас із оплатою за поточне споживання українському уряду необхідно вирішити й іншу важливу проблему – де взяти гроші, щоб закачати газ у підземні газові сховища. Без кредитних коштів Україна не зможе цього зробити. Прем'єр каже, що Росія і Європейський Союз надіслали свої пропозиції, які нині розглядаються.

Уряд вирішив позичити за кордоном до 5 мільярдів доларів після того, як опозиція заблокувала плани фінансування боргів Нафтогазу із державного бюджету. Юлія Тимошенко, пояснюючи доцільність зовнішніх запозичень, звертає увагу, що в нинішньому кварталі ціна газу для України, що розраховується за формулою, має значно знизитися.

Українська парламентська меншість виступає категорично проти виділення «Нафтогазу» грошей із держскарбниці. Один із лідерів Партії регіонів Микола Азаров називає пропозиції уряду непрозорими. Він закликає передати заплановані на фінансування закупівлі газу 23 млрд грн на соціальні питання. На думку Азарова, стимулювання внутрішнього попиту сприятиме виходу країни із кризи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG