Спеціальні потреби

Селайя намагається повернутися до Гондурасу


Усунутий від влади президент Гондурасу Мануель Селайя прибув до Сальвадору для зустрічі з лідерами низки латиноамериканських держав. В неділю він здійснив безуспішну спробу повернутися на батьківщину.

Заплановано зустріч Селайї з президентами Аргентини, Еквадору, Парагваю, а також з генеральним секретарем Організації американських держав.

У неділю президент Селайя заявив телеканалу Телесур, що його літак не зміг приземлитися в аеропорту в Тегусігальпі, тому що солдати заблокували злітно-посадочну смугу. Літак Селайї намагався приземлитись, незважаючи на попередження з боку тимчасового уряду, що коли він прибуде до Гондурасу – його негайно заарештують. Усунутий від влади президент сказав, що він таки пробуватиме в найближчому часі повернутися до Гондурасу.

Водночас тимчасовий уряд Гондурасу запровадив комендантську годину до світанку. Це сталося після того, як в аеропорту загинув демонстрант.

В неділю тисячі людей взяли участь у протестах, які перетворилися у насильницькі сутички. Крім однієї смертельної жертви, в сутичках між силами безпеки і тисячами прихильників Селайї поранення отримало кілька осіб.

Представники тимчасового уряду Гондурасу заявили Організації американських держав, що вони готові розпочати діалог. Проте в суботу ОАД одностайно припинила членство Гондурасу в цій організації за те, що уряд не поновив на посаді президента Селайю.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG