Спеціальні потреби

Обама: ‘У відносинах Росії і США підходи часів холодної війни застарілі’

Напередодні від’їзду до Росії президента США Барака Обами, Москва та Вашингтон намагаються зробити останні заяви і повідомити своїх партнерів з якими намірами і настроєм вони їдуть на переговори. У четвер Кремль розмістив на офіційному веб-сайті відеозвернення президента Росії, у якій Дмитро Медведєв висловив сподівання, що під час переговорів на найвищому рівні обидві країни знайдуть шляхи до порозуміння. У той же день президент Обама у Білому домі заявив, що він спробує дати знати керівництву Росії, що підходи холодної війни у відносинах США та Росії застаріли і сторони мусять знайти нові підходи з метою покращення відносин. Президент Обама каже, що добре поінформований про політичне розташування сил у Москві, тому він планує провести зустріч як з президентом Росії Дмитром Медведєвим, так і з прем’єр-міністром країни Володимиром Путіним:

«Прем’єр-міністр Путін досі має багато впливу у Росії. І я думаю, що важливо, навіть при тому що ми маємо справу з президентом Медведєвим, щоб Путін розумів, що старі підходи часів холодної війни до відносин США та Росії віджили себе».

Президент Обама також наголосив, що у відносинах з Росією США прагнуть не протистояння, а співпраці:

«Я думаю Путін однією ногою ще стоїть на старому шляху вирішення питань, а другою на новому. Але така його позиція дає нам можливість пояснити йому та росіянам, що США не шукають протистояння, а прагнуть кооперації у питанні скорочення озброєнь, боротьбі з тероризмом, питаннях енергетики. І ми можемо у кінці кінців стати сильнішими партнерами».

А поки лідери країн спілкуються з журналістами, на вулицях Москви іде активна підготовка до приїзду високопоставленого гостя. Обличчя Обами з’явилось на російських матрьошках. Не лише митці, але й журналісти кажуть, що Обаму люблять у Росії. Головний редактор телеканалу «Росія сьогодні» Маргарита Сімонян зазначає:

«Росіянам подобається Обама , багато хто його любить і звичайно візит очікують і покладають на нього багато надій. І дивлячись телебачення та читаючи газети, можна помітити як кардинально відрізняється ставлення до Обами від ставлення до адміністрації Буша».

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG