Спеціальні потреби

Потрощений Ленін – акт вандалізму чи відчаю?


У центрі Києва кувалдою потрощили пам’ятник Леніну. Вождю світового пролетаріату, що стоїть на столичній Бессарабській площі, відбили ніс та відламали руку.

Інцидент стався рано вранці 30 червня. Молоді люди приставили до Леніна драбину, залізли нагору і серйозно пошкодили монумент.

Міліція, що прибула, затримала учасників акції. Ними виявились п’ятеро активістів Конгресу українських націоналістів на чолі з Миколою Коханівським. Наразі порушено кримінальну справу за фактом вандалізму.

А тим часом націоналісти вимагають звільнення затриманих. Заява з’явилася 1 липня на сайті КУНу. Свою акцію кунівці називають «демонтажем» та посилаються на указ президента про демонтаж пам’ятників особам, причетним до організації Голодомору і політичних репресій в Україні. У заяві наголошується також, що КУН неодноразово звертався до столичної держадміністрації з вимогою виконати президентський указ і знести пам’ятник Леніну в столиці.

Компартія України, своєю чергою, відреагувала на інцидент гнівною заявою. У відозві, що з’явилась на сайті КПУ, побиття Леніна названо «актом нацистського вандалізму». Комуністи пообіцяли боротися з вандалами «усіма доступними засобами, в тому числі й силовими».

Силові акції не забарилися: вночі з 30 червня на 1 липня невідомі кинули пляшки із запалювальною сумішшю в офіс Всеукраїнського об’єднання «Свобода». І хоч підпал з я якоїсь причини не вдався, в об’єднанні припускають – їм намагалися помститися за підтримку дій КУНу.

«Побиття Ілліча» прокоментували також у президентській «Нашій Україні». Партія засудила радикальні методи, до яких вдалися організатори акції, та закликала шанувати закон:

«Наша Україна» не поділяє та не підтримує подібних акцій та вчинків. Позиція засудження тоталітарного минулого не повинна приймати форм і методів, притаманних таким режимам. Ми закликаємо діяти в межах закону», – сказано у заяві прес-служби партії.

Але водночас – наголошується в документі – радикальні настрої в українському суспільстві виникли не на порожньому місці. Вони спровоковані демонстрацією «байдужості до національного питання, ворожості до українського духу та нехтування національними інтересами».

«Акт національного відчаю» – так назвали у «Нашій Україні» інцидент. Партія закликала «не забувати про справедливість, яка ніколи не буде встановлена, якщо внуків і правнуків розстріляних по тюрмах та закатованих у концтаборах українців будуть притягати до відповідальності та судити за прояв зневаги до символу тоталітарної епохи – постаті Леніна».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG