Спеціальні потреби

Комедійний актор став сенатором від штату Мінесота

Вперше за останні понад три десятиріччя у Cенаті США утворилась абсолютна більшість необхідна аби безперешкодно подолати опозицію політичних опонентів. У штаті Мінесота, через понад вісім місяців після виборів, визначився переможець у боротьбі за друге сенаторське крісло від цього штату. Після перерахунку голосів і чисельних судових позовів Верховний суд Мінесоти підтвердив перемогу демократаАла Френкена:

«Дозвольте подякувати мешканцям Мінесоти за ваше терпіння, за ваші молитви і за нагоду служити вам у Вашингтоні. Я не можу дочекатися коли розпочну роботу».

Два мільйони дев’ятсот тисяч мешканців Мінесоти взяли участь у виборах сенатора. Після першого підрахунку республіканець випереджав свого опонента на 700 голосів. Після ретельного перерахунку, демократ вирвався вперед на 312 голосів. Спеціальна група суддів визнала Ала Френкена переможцем ще у квітні. Однак, Колман подав апеляцію до Верховного суду, який нарешті остаточно визначив переможця.

З прибуттям Френкена до Сенату, демократи отримають 60 голосів, які необхідні аби обійти спроби республіканців заблокувати те чи інше рішення. Тобто республіканцям відводиться роль спостерігачів, за умови, звичайно, якщо демократи будуть об’єднані.

Шлях Ала Френкена до сенаторського крісла був надзвичайним. Він ніколи не займав громадських посад. А славу здобув як актор телевізійного комедійного шоу, яке американці залюбки дивляться у суботу ввечері.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG