Спеціальні потреби

Лозинський просить зняти з нього недоторканність


В українському політикумі розгортається гучний скандал. Народного депутата від БЮТ Віктора Лозинського підозрюють у жорстокому вбивстві селянина з Кіровоградщини, якого знайшли мертвим поблизу мисливських угідь народного обранця.

Кримінальна драма з політичним підтекстом, подробиці якої ось уже два тижні обговорюють в усіх ЗМІ, щойно набула нового повороту. Лозинський попросив, аби його позбавили депутатської недоторканності. З проханням внести таке подання на розгляд Верховної Ради депутат-бютівець звернувся до Генеральної прокуратури України.

Заява Лозинського з’явилась на офіційному сайті Блоку Юлії Тимошенко. А своє бажання народний обранець пояснив інтересами слідства.

«Таке прохання продиктовано тим, що наявність у нього депутатської недоторканності є спекулятивним чинником, який може ставити під сумнів проведення неупередженого та об’єктивного розслідування», – пояснює позицію Лозинського прес-служба БЮТ.

Раніше прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла, що наполягає на швидкому, неупередженому та деполітизованому розслідуванні «кіровоградського інциденту».

Своєю чергою, президент Віктор Ющенко порівняв це вбивство з вбивством Георгія Ґонґадзе та пообіцяв присвятити ходу слідства найближче засідання Ради з нацбезпеки та оборони. Глава держави звільнив також із займаних посад місцевого прокурора та начальника міліції, яких підозрюють у причетності до трагедії.

А тим часом стали відомі офіційні результати судмедекспертизи. Як випливає з медичного висновку, текст якого навела у понеділок газета «Факти», мешканець Кіровоградської області Валерій Олійник був доставлений до лікарні уже мертвим. На його тілі виявили 9 вогнепальних поранень, а також кілька переломів.

Нагадаємо: інцидент стався 16 червня у Голованівському районі на Кіровоградщині. Згідно з версією депутата Лозинського, він разом із місцевим прокурором та начальником міліції переслідували в полі озброєного злочинця. При цьому Лозинський стверджує, що переслідуваний під час сутички сам кілька разів поранив себе з вогнепальної зброї. Водночас односельці загиблого скаржаться на те, що депутат-бютівець давно тероризує мешканців їхнього села. На думку оглядачів, скандал може негативно позначитись на рейтингу очільниці блоку Юлії Тимошенко.

XS
SM
MD
LG