Спеціальні потреби

Карпачова склала звіт про стан прав людини в Україні


Українські депутати заслухали Звіт уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової про стан дотримання прав та свобод людини в Україні. За оцінками омбудсмена, головною проблемою в країні сьогодні є бідність та соціальна незахищеність більшості громадян країни.

Зокрема, за оцінками Українського інституту демографії понад 20% українців є бідняками, тоді як за стандартами Світового банку за межею бідності в Україні живе понад 70%. Велику проблему складає безробіття. Не мають роботи біля 1 мільйона українців, на 1 робоче місце в середньому по Україні претендує 8 осіб, а в деяких регіонах і по 30-40. Зважаючи на кризу та постійний ріст цін, реальний рівень більшості українців за останні місяці суттєво знизився – констатує пані Карпачова.

Водночас, згідно з опитуванням офісу омбудсмена, однією з найбільших проблем для українців є неналежне забезпечення права на чесне та справедливе судочинство. Більш справ від українців про це Україна програє у Європейському суді з прав людини. Відтак, Україна потребує судової реформи, коли люди могли б самі прямо обирати суддів – вважає омбудсман.

Також серед проблем омбудсмен відзначила тортури в правоохоронних органах, неналежні умови утримання у в`язницях та СІЗО та зловживання органів влади. Кількість українців, закатованих правоохоронцями вже сягає понад десятка, тих, що зазнали тортур – тисячі.

Недостатньо захищеними є і права українців за кордоном. Особливо часто потерпають українські моряки, які стають жертвами піратів. Карпачова вважає, що Україна має ініціювати та втілювати у життя міжнародну програму протидії піратству, зважаючи на кількість захоплень суден з українськими екіпажами.

Окремим блоком у доповіді виокремлені факти порушень прав ЗМІ та національних меншин.

Ніна Карпачова вже втретє є уповноваженою Верховної Ради з прав людини, однак останніми роками вона зазнавала критики від громадськості за належність до Партії регіонів. До останнього призначення на цю посаду вони була народним депутатом України від цієї політичної сили.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG