Спеціальні потреби

Власникам малих бізнесів сприяє веб-сайт KIVA

Три роки тому було створено веб-сайт, завдяки якому малі підприємці з країн третього світу можуть отримувати мікропозички для розвитку свого бізнесу. Сайт допомагає позичальникам знайти кредиторів. Принцип роботи полягає у тому, що люди, які хочуть отримати міні-кредит, розміщують своє оголошення, а ті, хто хоче їм допомогти, роблять грошовий переказ через платіжну систему PayPal.

Сьогодні популярність сайту зросла настільки, що ним користуються підприємці у 42-ох країнах світу, а загальна сума кредитів наданих через сайт перевищує 50 мільйонів доларів.

В умовах економічної кризи послугами цього сайту користується навіть американці. І хоч позичальники не можуть розраховувати на великі суми, іноді й півтори тисячі доларів – суттєва допомога.

Яким би не був ваш малий бізнес: миття вікон, готування їжі, чи її доставка – отримати позичку в банку завжди важко. А особливо тепер, в час економічної кризи.

Президент сайту www.kiva.org Прімал Шаг каже, що його організація відрізняється своїм підходом до фінансування.

«Мікрофінансування робить те, чого не роблять комерційні банки – це надання позичок тим, для кого традиційне фінансове обслуговування в банках недоступне».

Вже три роки підприємці з країн третього світу користуються веб-сайтом www.kiva.org, щоб отримати малий кредит для свого бізнесу. Нещодавно i американці почали використовувати сайт, аби також допомагати одні одним. Розповідає Прімал Шаг:

«Подібно як уряд надає кредити великому банку, чи компанії, ви позичаєте невелику суму, починаючи від 25 доларів, підприємцю з Нью-Йорка чи з Лос-Анджелеса».

Колишньому лікарю, а тепер власнику барбекю-бару Джеремі Соверсу необхідно 10 тисяч доларів для розширення свого бізнесу. А, Луісу Зепеді потрібно 8 тисяч для встановлення холодильника у своєму фургоні, яким він розвозить торти в спекотне нью-йоркське літо.

Лише за один день понад 900 людей, серед яких навіть Арнольд Шварценеґґер, надали мінікредити на сайті www.kiva.org підприємцям загальною сумою на 30 тисяч доларів.

Мері Лин Голленд позичила Луісу 25 доларів:

«Це, як частина американської мрії. Цей чоловік працює, не покладаючи рук, такому як він хочеться допомогти.

А що ж кажуть позичальники? «Дякую». Або відповідають такими фразами як «я така вдячна» або «ці гроші не пропадуть».

Згідно з даними, 98% позичальників сайту вчасно повертають взяті позички.

Отримати мікрокредит може кожен підприємець. Все що для цього Вам слід зробити – це зареєструватись на сайті www.kiva.org та описати бізнес, для розвитку якого вам потрібні кошти.


XS
SM
MD
LG