Спеціальні потреби

В Ірані, попри заборону, тривають протести

Тривають протести в Ірані, де тисячі людей вийшли на вулиці, незважаючи на пряму заборону верховного духовного лідера країни аятоли Хаменеї та насилля з боку поліції. В результаті кількість загиблих росте. За офіційними даними, сімнадцять демонстрантів загинуло, понад сотні – поранено. За неофіційними, кількість загиблих перевищила півтори сотні.

Верховний лідер країни, другий тільки до пророка Мохаммеда аятола Хаменеї, наказав демонстрантам розійтися та пригрозив у разі непослуху наслідками.

Втім, тисячі, можливо, десятки тисяч людей, продовжують протестувати. Поліція та проурядові напіввійськові формування застосовують проти них брутальну силу. Кожний раз, де б не збирались демонстранти, їх атакують з використанням сльозоточивого газу та поліцейських дубинок. Лунають постріли.

На одному аматорському відео, розповсюдженому через Інтернет – молода жінка, під час вихідних поранена пострілом поліцією, стікає кров’ю до смерті. Пізніше стає відомо, що її ім’я Ніда, і вона перетворюється на символ протестів.

Ставки зростають. Уряд доводить, що він не зупиниться перед використанням сили. Протестуючі доводять, що загроза поранень та навіть смерті їх не лякає.

Поранених під час сутичок з поліцією, які звертаються за допомогою до лікарень, заарештовують прямо там та виносять їм звинувачення у тероризмі.

A сам опозиційний лідер Мусаві продовжує закликати Раду вартових Конституції Ірану, відповідальну за затвердження виборів, відмінити результати голосування. У понеділок Рада вартових конституції Ірану, яка наказала перерахувати десять відсотків голосів, визнала, що були знайдені певні порушення під час голосування у п’ятдесяти містах Ірану. Це може змінити результати виборів на три мільйони голосів. Але Рада продовжує наполягати, що закони не були порушені, і остаточний результат залишається незмінним.

Маючи підтримку верховного духовного лідера країни аятоли Хаменеї, президент Махмуд Ахмадінеджад продовжує наполягати на своїй перемозі. У зверненні до релігійних кліриків Ірану Ахмадінеджад каже, що результати голосування підтвердили відданість населення Ірану режимові країни. В що важко повірити, зважаючи на протести, які тривають у Тегерані.

Майже все відео та інформація, що надходять з Ірану, походить із приватних джерел. Влада Ірану наказала всім іноземним журналістам, які висвітлювали вибори, залишити країну. Стає відомо про обшуки та арешти місцевих журналістів та блоґґерів в Ірані.


Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG