Спеціальні потреби

Нові технології допомагають дізнатися правду про події в Ірані

Потужною силою в іранських подіях стають нові технології. Чимало протестуючих, особливо молодь, використовують Інтернет-ресурс Твіттер із метою поширення інформації про події на вулицях Тегерана. Державний департамент США навіть звернувся до його власників із проханням відкласти заплановану профілактику, аби потік інформації з Ірану не зупинився.

Події в Ірані пам’ятатимуть як політичний протест поєднаний з технологічною революцією. Відео демонстрацій та сутичок з поліцією, зняте на камери мобільних телефонів, миттєво поширюється світом через Інтернет. Користувачі Твіттера також попереджають учасників протестів в Ірані, де збиратися, а де остерігатися поліції.

Блоггер Келлі Нікнеджад зазначає: «Це дуже допомагає у поширенні інформації. Це дуже важливо, оскільки Іран закритий. Із часу голосування мобільний зв'язок не працює. Ніхто не може відіслати смс-повідомлення в країні, де це надзвичайно популярно».

Коли половина населення країни молодша за 25 років, активність в Інтернеті не спадає. Глобальша мережа швидко стала платформою для обміну думками і мікрофоном для опозиції.

Але і влада Ірану не хоче відставати в технологічній революції. Президент Ахмадінеджад має власну сторінку на Фейсбук. Верховний лідер країни Аятолла Хаменеї користується Твіттером.

Впливають нові технології і на традиційні мас-медіа. Користувачі Твіттера піддали критиці телеканал CNN, який у час виникнення протестів в Тегерані показував повтор однієї з програм Ларі Кінґа. За брак висвітлення подій в Ірані дісталося і іншим телевізійним каналам. Цікаво, що хоча CNN почав захищати свою ефірну політику, він значно збільшив увагу до подій в Ірані. Кореспонденти західних телекомпаній, які працюють в Ірані, також активно користуються новими мас-медіа. Що не йде в ефір, можна побачити на Твіттері.

Це не вперше нові технології грають важливу роль у політичних подіях в Ірані. У 1979-му році Аятолла Хоменеї поширював свої революційні заклики через аудіокасети.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG