Спеціальні потреби

Лідер опозиції в Ірані закликав до масового мітингу у четвер


Кандидат опозиції в президенти Ірану Мир Госсейн Мусаві закликав до масового мітингу на знак протесту проти оспорюваних результатів виборів та насильства, скерованого проти його прихильників.

У заяві, поміщеній на його веб-сайті, Мусаві закликав до влаштування у четвер мирної демонстрації з метою переконання уряду анулювати результати президентських виборів, які він назвав «фальсифікацією».

Мусаві закликав своїх прихильників також влаштовувати мирні походи та зібрання в мечетях у четвер для вшанування пам’яті загиблих унаслідок насилля після виборів.

Власті Ірану остерегли веб-сайти від публікації матеріалів, які, за їх словами, створюють «напруження». Журналістам і фотокореспондентам іноземних мас-медіа було заборонено висвітлювати «несанкціоновані» політичні події та відвідувати демонстрації опозиції в Ірані.

Тим часом, у середу в Тегерані, десятки тисяч прихильників Мусаві взяли участь у чергових велелюдних акціях протесту проти минулотижневих президентських виборів. Згідно з повідомленнями очевидців, чимало учасників мали на собі зелені пов’язки. Зелений колір це символ передвиборчої кампанії Мусаві. Протести були здебільшого мовчазними, підкреслюючи мирний характер демонстрацій.

У Вашингтоні, Президент США Барак Обама висловив глибоке занепокоєння з приводу суперечки навколо президентських виборів в Ірані і придушення в Тегерані мирного інакодумства.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG