Спеціальні потреби

Нетаньягу готовий визнати Палестину, але з умовами


У виголошеній у неділю промові прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу вперше публічно висловився про можливість створення палестинської держави, проте з деякими конкретними умовами.

Нетаньягу заявив, що погодиться на створення палестинської держави, якщо вона буде повністю демілітаризована і визнає Ізраїль як державу-батьківщину єврейського народу.

Речник палестинського президента Махмуда Аббаса назвав пропозиції Нетаньягу «саботажем» мирного процесу.

Втім, Європейський Союз і Сполучені Штати заявили, що умовна підтримка прем’єр-міністром Ізраїлю ідеї створення Палестинської держави є важливим кроком у напрямку досягнення миру на Близькому Сході.

ЄС, США, Росія і ООН входять до складу так званого «квартету» міжнародних партнерів, які намагаються врегулювати ізраїльсько-палестинський конфлікт.
Між тим, вже вдруге в якості міжнародного уповноваженого у справах Близького Сходу, колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер відвідав сектор Газа. Нагадаємо, що два роки тому угруповання Гамас захопило владу на цій зубожілій території.

Блер заявив, що світовій спільноті необхідно привернути увагу до гуманітарної ситуації в секторі Газа з уваги на «скрутне становище», в якому там опинилися місцеві палестиці.

Протягом останніх двох років Ізраїль та Єгипет утримують блокаду Гази, що Ізраїль вважає критично важливим заходом для гарантування своєї безпеки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG