Спеціальні потреби

Уряд США наклав обмеження на тютюновий бізнес

Чорним днем став четвер для американської тютюнової індустрії. Сенат слідом за Палатою представників проголосував за закон, який накладає суттєві обмеження на те як мають вироблятися, кому і де продаватися тютюнові вироби в США.

Сенат, де на столах все ще можна побачити церемоніальні вази для випльовування жувального тютюну, де великі гроші тютюнових лобістів десятки років блокували будь-які закони проти паління – нарешті здався.

Закон не забороняє паління, але вперше за всю історію США, дає державі право вирішувати скільки саме нікотину може міститися в цигарках. Документ забороняє рекламу тютюну для молоді, зобов‘язує виробників друкувати на пачках попереджувальні написи великих розмірів та забороняє ароматизовані цигарки, які на думку критиків, розраховані на жінок та дітей.

Законі забороняє виробникам використовувати слово «легкі» чи «супер легкі». А також вимагає друкувати на пачках всі інгредієнти – з яких робляться цигарки. Оскільки багато видів цигарок містять отруйні речовини, про які споживачі навіть не здогадуються

Прийнятий Сенатом закон, вперше потрапив на розгляд законодавців ще у 1998-му році. Але представники тютюнових компаній і сенатори, які їх підтримували весь цей час блокували його прийняття. Втім тепер політичний клімат змінився. Демократи контролюють обидві палати Конгресу і Білий дім. Очікується, що Барак Обама, який сам бореться зі згубною звичкою, підпише закон.

Противники паління кажуть, що не збираються заспокоюватися, адже зараз 400 тисяч американців помирають щороку від хвороб викликаних палінням.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG