Спеціальні потреби

Уряд США хоче обмежити зарплати корпоративних босів

Президент Барак Обама створив ще одну нову посаду у своєму уряді. Він призначив спеціального наглядача, завдання якого - слідкувати за тим, які зарплати отримують сто найвищих керівників у кожній з семи приватних компаній, що недавно отримали урядову допомогу.

Більше того, президентська адміністрація наполягає, що кожна корпорація, акції якої котуються на біржі, повинна узгоджувати зарплати свого керівництва зі своїми акціонерами.

Міністр фінансів США Тимоті Ґайтнер переконаний, що щедрі мільйонні зарплати менеджерів, які вони виписують собі навіть у період кризи, є однією з причин проблем в економіці.

«Криза, яку ми переживаємо, була викликана багатьма факторами, але жага надмірних зарплат, очевидно, штовхала багатьох у фінансовому секторі на невиправдані ризики», - вважає Ґайтнер.

Численні опитування громадської думи, проведені в США, свідчать, що американці розлючені тим, що керівники компаній, яких врятували за державні гроші, виплачували собі мільйонні премії. Президент Барак Обама згоден з думкою більшості.

«Ті менеджери, які винагороджували себе такими преміями у розпал кризи, обрали неправильну стратегію, і я не збираюся з цим миритися», - сказав американський президент.

У середу адміністрація оголосила, яким саме чином збирається припинити цю, на її думку, вседозволеність високопоставлених керівників.

По-перше, в семи найбільших приватних компаніях, які отримали державну допомогу, зарплати ста найвищих керівників будуть під наглядом представника уряду.
По-друге, президент пропонує прийняти закон, який дозволить акціонерам усіх компаній голосувати за розмір зарплат своїх керівників.

Однак вже і появилися перші критики ініціативи. Фінансовий аналітик Скот Телбот вважає її кроком, який збільшить урядове втручання у приватний сектор. А це, каже він, може викликати зворотну реакцію в суспільстві.

«Коли акціонери зможуть обмежувати зарплати керівництва компаній, то найкращі керівники можуть звідти піти, а це врешті негативно вплине на успішність цих компаній».

Білий дім наполягає, що не прагне накласти обмеження на зарплати, а лише хоче відновити впевненість людей у діях керівництва тих компаній, акціями яких вони володіють.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG