Спеціальні потреби

Правляча коаліція перемогла на виборах у Лівані


Згідно з офіційними результатами недільних парламентських виборів у Лівані перемогу здобула підтримувана Заходом правляча коаліція. Міністр внутрішніх справ Лівану Зіяд Баруд сьогодні повідомив, що прозахідна коаліція здобула 71 місце у 128-особовому парламенті. Очолюваний «Гезболлою» альянс, підтримуваний Сирією та Іраном, завоював 57 місць.

Лідер більшості в ліванському парламенті Саад аль-Гарірі, оголосив про перемогу в неділю, називаючи це знаменним днем для демократії у Лівані.

Представники головного християнського союзника «Гезболли», очоленого Мішелем Ауном «Вільного патріотичного руху», визнали свою поразку. Передбачається, що незабаром лідер «Гезболли» Гассан Насралла, виступить з промовою про результати голосування.

Зберігши свою більшість, правляча коаліція ще мусить сформувати уряд, який задовольнить вимоги країни щодо представництва усіх головних у Лівані релігійних груп.

Гарірі заявив, що звернеться до «Гезболли» з проханням про сформування уряду національної єдності. Проте, він не має наміру віддати цьому угрупованню достатню кількість посад у кабінеті міністрів, щоб воно користувалося правом вето, яке «Гезболла» має у нинішньому уряді.

У неділю, в намаганнях запобігти випадкам насилля, в Лівані розгорнуто приблизно 50 тисяч солдатів і поліцейських.

Сотні тисяч ліванців із правом голосу проживають за кордоном. Чимало з них повернулося додому для участі у вчорашньому голосуванні, користуючись безкоштовними рейсами, які пропоновали головні в Лівані політичні партії.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG