Спеціальні потреби

Барак Обама завершив візит до Європи і повернувся до Вашингтона


Президент США Барак Обама завершив візит до Європи і відбув з Парижа до Вашингтона. Вчора американський президент взяв участь в урочистій церемонії на півночі Франції з нагоди 65-річниці висадки союзницьких військ під час Другої світової війни.

Обама приєднався до президента Франції Ніколя Саркозі та інших лідерів, щоб відзначити роковини висадки на берегах Нормандії у 1944 році військ союзників. Промовляючи до присутніх, які зібралися на місцевому американському цвинтарі, Барак Обама заявив, що світ ніколи не забуде дій союзницьких солдатів у той історичний день.

Саркозі закликав європейські країни та Сполучені Штати продовжувати співпрацю у дусі єдності в намаганнях подолати нинішні глобальні проблеми і загрози.

Перед відбуттям сьогодні з Парижа, американський президент і його сім’я оглянули визначні пам’ятки французької столиці. У суботу вони відвідали Собор Нотр-Дам та обідали біля Ейфелевої башти.

Участь у церемоніях в суботу на американському цвинтарі в Нормандії також взяли прем’єр-міністри Великобританії та Канади, Ґордон Браун та Стівен Гарпер і група ветеранів висадки. Понад 150,000 американських, британських та канадських військовослужбовців висадилися на берегах Нормандії шостого червня 1944 року в рамках операції, яка мала на меті визволити Європу від нацистської Німеччини.

Барак Обама розпочав свою поїздку на початку тижня у Саудівській Аравії. Відтак, він поїхав до Єгипту, де у промові в Каїрському університеті він закликав до започаткування нового етапу у відносинах між Сполученими Штатами та мусульманським світом.


XS
SM
MD
LG