Спеціальні потреби

Йога сприяє розвитку немовлят

У молодих батьків ніколи не вистачає часу. Бракує його для себе, друзів. Усю себе Мама присвячує малюку, але чи всю? Якщо всю, то що робити для відпруження ? З дитиною на руках, вона одночасно говорить по телефону, куховарить чи прибирає. Як сучасні молоді мами знайшли спосіб викроїти зі свого божевільного графіка годину, коли всі повсякденні проблеми відходять на других план і залишаються лише вона та малюк?

Універсальної формули, як виростити здорову та щасливу дитину – нема. Теорій, книжок, підходів, наукових досліджень – сотні тисяч, втім, кожна матір має свій власний рецепт. Хтось віддає перевагу традиційним методам, інші ж не бояться спробувати щось нове. Як, наприклад, йогу для немовлят. Щоправда нова ця традиція лише в уяві дорослих, адже адепти стародавньої дисципліни твердять, що для немовлят пози з йоги та її філософія взагалі – найприродніший шлях самовираження. Говорить інструктор з йоги Отам Вільсон:

«Всі діти – природні йоги, вони народжуються з її філософією, дотримання якої деякі з нас так прагнуть у дорослому віці. Жити у теперішньому часі, любити безумовно, розуміти власне тіло – ми всі народжені з цими якостями. Тому важливо, щоб ми допомогли нашим діти не втратити це знання у процесі дорослішання. Мої діти наприклад, постійно щось співають, стрибають у пози для друзів на вечірках, весь час прагнуть стати на голову. Вони люблять йогу».

Сама мама двох дітей, Отам викладає йогу для вагітних жінок, немовлят та дітлахів віком від двох до 12 років у своїй студії «ЙогаЧай» в одному з районів столиці – Адамс Морган. Це заняття для мамів з малюками, які ще не вміють повзати. Мами свідчать – з кожним вони бачать зміни в поведінці своїх новонароджених.

Отам отримала ліцензію інструктора за методом, розробленим Гелен Гарабідьян – засновницею школи йоги для дітей та автором багатьох книжок з розвитку дитини. Кожне заняття Отам розбиває на групи поз, які впливають на різні аспекти розвитку дитини:

Йога оснащує батьків практичними інструментами, які вони використовують зі своїми малюками у повсякденному житті. Певні пози покращують травлення дитини, сон, інші мають заспокійливий ефект, інша група поз прискорює розвиток дитини, коли вона вчиться перегортатися, повзати.

Мама тримісячної Еліз – Гетер – сьогодні посміхається, як ніколи. Причина - дев’ять годин безперервного сну. Вона каже:

«Деякі вправи ми робимо вдома, особливо нічну серію, якій навчила нас Отам. Це комплекс поз, рухів та спів – тепер ми тільки так і засинаємо».

Крім того, стверджують як експерти, так і самі мами – контакт з дитиною під час йоги створює з нею особливий зв’язок. Кейт та Ніко:

«Це велике розпруження для мене, як молодої мами. То того ж нагода якісно провести час наодинці з моїм малюком».

Сину Джоанни Еладжу лише п’ять місяців, але вона вже повернулась на роботу.

«Останнім часом я дуже втомлююсь на роботі, але жодного заняття з йоги ми не пропустили. Для мене дуже важливо провести цю годину з моїм сином.

Інструктор з йоги Отам Вільсон пояснює:

«Найважливіше, що тут відбувається – це встановлення особливого зв’язку з дитиною. Наше життя постійно завантажене, ми постійно кудись поспішаємо. Ми проводимо багато часу з дитиною, але як? Однією рукою хитаємо колиску, іншою відписуємо електронного листа. А це не можна назвати якісно проведеним часом, якого потребують як діти, так і батьки».

Невід’ємна частина кожного заняття – спів. Отам пояснює це рядом причин:

«Найголовніше – спів допомагає нам знайти правильний ритм для того, щоб синхронно рухатись з дитиною, це дуже важливо. Ми, дорослі, живемо у божевільному темпі. Мама приходить і думає, зараз я швиденько зроблю цю позу – раз-два, раз-два. Немовлята ж рухаються набагато повільніше».
Крім того, дослідження вказують, що спів та музика загалом викликає набагато більше імпульсів у мозку людини, ніж розмова. Тому чому не дати вашій дитині цей додаткове стимулювання.

І хоча увага інструктора зосереджена перш за все на малюках, мами також отримають користь від заняття, як фізичну, так і емоційну:

«Навіть коли ми виконуємо немовлям вправу «Стрибай маленький йог», мама сидить у певній позі з йоги – дандасані. І як інструктор, я не можу зі спокійною совістю дозволити мамам сутулитись чи неправильно тримати ступні. Так, перш за все, наша увага зосереджена на малюках, але я пояснюю мамам – ваше тіло. Ваше самопочуття впливає на дитину, якщо ви подбаєте про себе – ви автоматично дбаєте про вашого малюка».

А наприкінці заняття традиційна релаксація. Перед тим, як знову зануритись у денний режим, мами зі своїми маленькими йогами під лагідну музику насолоджуються кількома хвилинами єднання та спокою.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG