Спеціальні потреби

GM та 'Крайслер' хочуть скоротити понад три тисячі автосалонів

Директорат американських автовиробників «Дженерал Моторс» і «Крайслер» обговорюють у Конгресі США рішення різко скоротити по всій Америці кількість автосалонів, де продаються машини їх виробництва.

Після оголошення банкрутства GM і «Крайслер» вирішили ліквідувати більше трьох тисяч автосалонів. Багато власників автосалонів гнівно реагують на це рішення. Як каже власниця групи автосалонів «Даркарс», угоди з автовиробниками не будуть поновлені на два з восьми її салонів і доля третього ще не вирішена. За її словами, роботу втратять 300 її працівників і ще 200 – в суміжних бізнесах.

На слуханнях у Сенаті генеральний директор «Крайслера» Джеймс Пресс наголосив, що рішення закрити 800 автосалонів було для нього дуже важким, але критично необхідним.

Втім демократи у сенаті обурені. Голова сенатського комітету Джей Рокфеллер каже:

«Я не вважаю, що компаніям можна дозволяти отримувати допомогу з грошей платників податків, а автосалони та їх клієнтів кинути на призволяще.

«Дженерал Моторс» та «Крайслер» отримали мільярдну федеральну допомогу на реструктуризацію. Генеральний директор GM Фріц Гендерсон наполягає, що ліквідація найменш прибуткових автосалонів є необхідною для виживання:

«Закриття автосалону таке ж болюче, як і закриття заводу, але іншого виходу немає. Щоб зробити «Дженерал Моторс» сильнішим, ми повинні піти на жертви. Це останній шанс не схибити.

«Дженерал моторс» оголосив банкрутство у понеділок. Крайслер – у квітні, але планує вийти з нього найближчим часом – завдяки партнерству з італійським «Фіатом».

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG