Спеціальні потреби

Посланник США Голбрук розпочав місію в Пакистані


Високопоставлений посланник США Ричард Голбрук прибув до Пакистану для оцінки поступу, зробленого в заходах допомогти понад двом мільйонам людей переміщених внаслідок наступу пакистанської армії на угруповання Талібан у північно-західній частині країни. Візит також має на меті засвідчити підтримку США нових намірів уряду Пакистану вести боротьбу з екстремізмом.

Місце знаходження Ричарда Голбрука в Пакистані зберігається в таємниці, беручи до уваги посилені заходи безпеки, запроваджені в країні після смертельних тер-атак минулого тижня в Лахорі і Пешаварі.

Одначе, Державний департамент США повідомив, що Голбрук зустрінеться з представниками гуманітарних організацій і деякими пакистанцями, які були змушені залишити свої домівки під час ціломісячної урядової кампанії проти бойовиків у долині Сват.

У ході триденного візиту, Голбрук і делегація інших американських посадовців, також матимуть зустрічі з Президентом Пакистану Асіфом Алі Зардарі та Прем'єр-міністром Юсуфом Раза Ґілані. Цей візит є виявом підтримки США уряду Пакистану, який перебуває під сильним тиском з боку Вашингтона завдати поразки ісламським екстремістам, які протягом останніх двох років значно посилили свої атаки в Пакистані.

Політичний аналітик Талат Масуд вказує на ознаки того, що часто напружені відносини між Пакистаном і Сполученими Штатами тепер дещо поліпшуються:

«Я вважаю, що особисті відвідини Голбрука матимуть позитивні наслідки і вони свідчать, що Адміністрація Обами глибоко турбується долею переміщених людей. Крім цього, політика Адміністрації Обами відрізняється від політики Адміністрації Буша. Самий народ Пакистану розуміє, що мусить вести боротьбу з екстремістами. Отож, у тому відношенні прірва звужується».

Масуд додав, що під час перебування в Пакистані увага Голбрука зосереджуватиметься на долі внутрішньо переміщених осіб, і це є критично важливим фактором у заходах США витіснити терористів з Пакистану:

«Це критично важливий аспект цілої операції. Військова операція проходить добре, але загальний успіх кампанії, до великої міри, також залежить від полагодження проблеми внутрішньо переміщених людей, або принаймні облегшення їх труднощів».

Сполучені Штати вже пообіцяли надати Пакистану гуманітарну допомогу сумою в 110 мільйонів доларів. Проте, ООН каже, що їй потрібно до 543 мільйонів доларів для покриття коштів житла, питної води, харчів та медичної опіки для постраждалого внаслідок війни населення.

Адміністрація Обама вважає Пакистан ключовим фактором у боротьбі з насильницьким повстанням Талібану в сусідньому Афганістані. Проте, стосунки між США та Пакистаном залишаються напруженими, зокрема коли йдеться про рішення Президента Обами далі використовувати безпілотні літаки для чинення ракетних нападів на підозрювані бази Аль-Кайди у племінних районах Пакистану, біля кордону з Афганістаном.

Пакистанський уряд неодноразово заявляв, що такі атаки, здебільшого, вбивають цивільних осіб і тільки служать знаряддям для вербування ісламських екстремістів.

XS
SM
MD
LG