Спеціальні потреби

Тривають пошуки зниклого французького літака


Французькі та бразильські рятувальники почали пошук літака вже за дві години після його зникнення з радарів. Аеробус летів з Ріо-де-Жанейро до Парижа та зник над водами Атлантичного океану. Через три з половиною години після злету літак потрапив у зону турбулентності, а ще через 15 хвилин до інженерів Ер Франс надійшло автоматичне повідомлення про наявність на борту технічних проблем, у тому числі з електронікою. Зважаючи на обставини зникнення літака, спеціалісти одразу зробили висновок, що він розбився.

На борту літака перебувало 61 громадянин Франції, 58 бразильців, 32 громадян інших країн, серед яких два американці. Однією з найбільш ймовірних версій катастрофи дехто називає потужний удар блискавки. Втім, експерти кажуть, що сучасні лайнери оснащені системами, здатними витримати прямий удар блискавки і захищені проти поганих погодних умов.

Ще у 70-их роках НАСА почало випробування захисного обладнання для літаків. За статистикою блискавки вражають комерційні літаки принаймні один раз на рік. Такий удар, як правило, залишає лише незначну подряпину на обшивці. Як літак через чотири години після зльоту просто зник з радарів – експертам пояснити важко. Адже, лише 6% катастроф стаються посередині маршруту літака, більшість трапляються під час злету чи посадки, коли пілоти проводять більш складні маневри.

У минулому причини загибелі літаків під час польоту біли явними. У 1998-му лайнер СвісЕр розбився біля канадського узбережжя через пожежу у кабіні пілота, внаслідок чого загинуло 229 людей. У 1988-му зірвало пошкоджений корозією дах літака Алоха Ейрлайнс. Того ж року від закладеної терористами бомби на борту рейсу ПанЕМ загинуло 250 людей.

Серед природних причин, які можуть завдати літаку найбільшої шкоди під час польоту – називають турбулентність. Втім, якими б не були висновки експертів щодо причин аварії рейсу 447, її наслідки – трагічні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG