Спеціальні потреби

Ющенко очікує створення широкої коаліції у вівторок


Віктор Ющенко не виключає, що у вівторок у парламенті буде оголошено про створення нової коаліції. «Як я інформований, коаліція практично створена» – сказав Ющенко у Римі після зустрічі з Папою Римським. За його інформацією, в назві коаліції будуть слова про соборність та об’єднання України після об’єднання Партії Регіонів та БЮТ. Він каже, що справжньою метою створення нової коаліції є внесення змін до Конституції України, зокрема, скасування прямих виборів президента. «Це є загроза демократичним цінностям, це – проголошення антиєвропейського курсу України», – заявив Ющенко.

Президент з Італії наголосив, що парламентська коаліція має базуватись на засадах, передбачених Конституцією України і політичні сили у складі коаліції мають дбати «не про те, як розділити серед двох людей місію на 15 років уперед», а про формування демократичної європейської держави.

Цікаво, що представники обох політичних сил офіційно відкидають факт домовленостей про створення коаліції і наміри змінити Конституцію. Але українська преса та наші джерела підтверджують інформацію, що лідери двох політичних сил – БЮТ та Партії Регіонів ведуть відповідні переговори і що ці домовленості можуть бути оформлені вже завтра.

Членом коаліції має бути і блок Литвина, оскільки реалізувати зміни до Конституції без підтримки спікера буде складно.

Bодночас, частина депутатів в обох фракціях відмовляються голосувати за зміни до Конституцію та входити до коаліції, відтак саме блок Литвина має відшкодувати нестачу голосів.

Одним із нововведень нової Конституції може бути обрання президента не на всенародних виборах, а в парламенті. Саме це викликає найбільше дискусій. Сьогодні про це говорив сам Володимир Литвин. «Якщо забрати у народу останнє право – буде погано. Разом з тим питання полягає в тому, які повноваження будуть мати президент, уряд, ВР, а головне, як вони цими повноваженнями будуть користуватися» – сказав Литвин.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG