Спеціальні потреби

Сонцезахисні креми – ненадійний захист від сонячних опіків


З наближенням спекотного літа і сезону відпусток слід задуматися над тим, чи добре ви захищаєте свою шкіру від сонця. Щороку понад мільйону американців ставлять діагноз рак шкіри. Два роки тому американський уряд пообіцяв обмежити продаж ненадійних сонцезахисних кремів, на етикетках яких подано неправдиву інформацію.

Прикро виявити, що напис на етикетці сонцезахисного крему не завжди відповідає дійсності. Сенатор-демократ від штату Коннектикут Кристофер Додд зазначає:

«Це більше ніж неточність, це – обман, шахрайство! Люди хибно думають, що вони і їхні діти захищені від раку шкіри. Насправді це не так».

На жаль, характеристики «водовідпірний» чи «широкий спектр дії» далекі від правди. Два роки тому Адміністрація з контролю за продуктами харчування та ліками обіцяла захистити споживачів, встановивши чіткі вимоги щодо інформації, яку подають на етикетках. Однак з того часу нічого не змінилося. Замість вжити негайних заходів, адміністрація все ще розглядає скарги споживачів та аргументи виробників сонцезахисних препаратів.

Якби нові стандарти були затвердженні – ви б не побачили сонцезахисних кремів з показником захисту 85 чи 100. На упаковках було б написано 50+. Насправді більше для захисту людини і не потрібно. Мала бути також введена чотиризіркова рейтингова система, яка б визначала рівень захисту від ультрафіолетового проміння. Однак і цього ще не введено. Тим часом мільйони людей, які думають, що креми забезпечують належний захист, насправді ризикують захворіти на рак шкіри кожного разу, коли йдуть на пляж.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG