Спеціальні потреби

Коаліція ПР і БЮТ з’явиться вже наступного тижня?


Попри енергійні заперечення з обох боків, шлюбні переговори між Партією регіонів і БЮТом, як виглядає, успішно тривають. Новий парламентський союз може бути оформлений уже наступного тижня. Такий прогноз оприлюднили в п’ятницю у президентському Секретаріаті.

«Це абсолютно не справа Секретаріату, але… остаточне рішення ми побачимо, швидше за все, наступного тижня», – сказав журналістам представник президента у Верховній Раді Ігор Попов. Як він додав, для створення нової коаліції в парламенті «зараз ламаються останні перешкоди».

Про те, що сторони близькі до порозуміння, свідчать коментарі політиків, експертів, журналістів. Голова Верховної Ради Володимир Литвин у п’ятницю в Сумах повідомив, що бачить «динаміку переговорів» між «регіоналами» і урядом Тимошенко. Експерти з Агентства моделювання ситуацій на скликаній прес-конференції активно підтримали майбутню мегакоаліцію за участю БЮТ і ПР. Як вони заявили, широка коаліція і перехід до парламентської форми правління – це єдина можливість виходу з нинішнього політичного протистояння в Україні.

«Тимошенко і Янукович замовляють шлюбну церемонію?» Стаття під таким заголовком з’явилась у п’ятницю у популярному Інтернет-виданні «Українська правда». Як стверджує автор, «у цей четвер, 28 травня, в другій половині дня відбулася чергова таємна зустріч Юлії Тимошенко та Віктора Януковича, присвячена узгодженню нової Конституції та створенню коаліції». За даними видання, нез’ясованими між лідерами БЮТ і ПР залишилися тільки «технічні нюанси». Суть же нової Конституції, про яку домовляються, незмінна: вибори президента в парламенті. Адже, як пише автор, обоє – і Тимошенко, і Янукович – «бояться програти прямі вибори президента». «Новий раунд переговорів про широку коаліцію запланований на вихідні», – повідомляє видання.

А тим часом майбутню коаліцію вже готуються зустріти акціями протесту. Погрозу озвучив у п’ятницю лідер Української народної партії Юрій Костенко. Домовленості БЮТ і ПР він назвав «конституційним переворотом». «Якщо БЮТ та Партія регіонів сепаратно домовляться про поправки до Конституції – вибори президента України в парламенті та антидемократичну зміну системи державного управління, – УНП закличе до акцій громадянської непокори», – пообіцяв Костенко, слова якого цитує прес-служба партії.

Нагадаємо: 27 травня Президент України Віктор Ющенко заявив, що у разі спроб Партії регіонів і БЮТ переписати Конституцію та запровадити обрання президента в парламенті, він негайно оголосить всеукраїнський референдум. А 28 травня лідер Партії регіонів Віктор Янукович заперечив існування спільного з БЮТ проекту конституційних змін, а також заявив, що переговори Партії регіонів і БЮТ призупинені.

XS
SM
MD
LG