Спеціальні потреби

Міжнародна амністія критикує Росію за порушення прав людини


Представництво правозахисної організації Міжнародна амністія в Росії оприлюднило найновіші дані про стан прав людини в країні. Організація повідомляє про такі порушення, як придушення інакодумства, расистські напади, незадовільний стан судової системи і постійна хвиля насильства на Кавказі.

Міжнародна амністія твердить, що у всьому світі глобальна економічна криза відсунула на задній план проблему дотримання прав людини. Директор Міжнародної амністії з питань Європи і Центральної Азії Ніколь Дакворт заявила, що відкриття ринків не довело до відкриття суспільств, зокрема в Росії і Китаї:

«Не можна відокремити права людини від іншого роду проблем, які існують, тому що дотримання прав людини є в основі врегулювання проблем, незважаючи на те, чи вони політичні, чи економічні».

Дакворт каже, що трудові мігранти, які прибувають до Росії із сусідніх країн, перші, хто відчуває утиски. Російські органи влади неспроможні гарантувати їм права людини або запобігти ксенофобним і расистським атакам.

Міжнародна амністія каже, що російські органи влади часто порушують право на вільні збори і забороняють протести, зокрема політичної опозиції. Правозахисна організація також звертає увагу на погрози і фізичні атаки проти активістів, юристів, журналістів і членів опозиції.

У звіті цієї правозахисної організації говориться, що недавній судовий процес у справі вбивства журналістки Анни Політковської не дав відповіді на критичне запитання, хто стояв за цим вбивством. Слідства у справі подібних нападів залишаються неефективними, що створює клімат безкарності.

Міжнародна амністія підкреслює, що потрібне притягнення до відповідальності для врегулювання становища на Північному Кавказі, де порушують права людини.

Ніколь Дакворт звертає увагу на те, що Міжнародна амністія хотіла б мати діалог з Президентом Росії Дмитром Медведєвим:

«Якщо б ми мали кращий діалог з Президентом Медведєвим, ми з б із задоволенням дали йому матеріали для обговорення з Президентом Обамою таких питань, які й далі турбують нас у США, як наприклад смертної кари».

Міжнародна амністія виступає проти смертної кари і каже, що на Сполучені Штати, Китай і Саудівську Аравію припадає найбільша у світі кількість страт. У Росії встановлено мораторій на виконання смертної кари.

Правозахисна організація звертає увагу також на позитивні заяви Президента Медведєва про необхідність дотримання верховенства права, але каже, що потрібні конкретні дії, а не лише слова.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG