Спеціальні потреби

Обама номінував Сотомайор членом колегії Верховного суду США

Президент Обама номінував Соню Сотомайор на посаду судді Верховного суду, яка має замінити Дейвида Сутера, що подав у відставку три тижні тому. У разі затвердження Сенатом пані Сотомайор стане першою суддею латиноамериканського походження та другою жінкою у нинішньому складі суду.

Президент Обама оголосив про своє рішення у Білому домі: «Я вирішив номінувати жінку, яка, на мою думку, стане ідеальним суддею. Це – Соня Сотомайор від штату Нью-Йорк».

Для самої Сотомайор, яка з 1992-го року працювала в одному з федеральних судів, це був емоційний момент. Суддя Сотомайор – донька батьків-іммігрантів з Пуерто-Рико виростала у Нью-Йорку. Вона має багатий досвід юридичної роботи. Рамона Ромеро – президент Національної Асоціації адвокатів іспаномовного походження зазначає:

«Вона отримала диплом з відзнакою Принстонського університету. Вона друкувалась у Єльському юридичному журналі. Останні 16 років вона пропрацювала федеральним суддею. З огляду на її професійні досягнення – вона ідеальний кандидат».

Крім професійного, наголосив Президент Обама, Сотомайор принесе у суд багатий життєвий досвід:

«Вона не забула про своє походження, вона не загубила зв’язку з громадою, яка її підтримала. Тому Соня принесе з собою не лише знання та досвід, які вона отримала протягом блискучою юридичної кар’єри, але і життєву мудрість».

Суддя Сотомайор наголосила, що керується у своїй роботі принципом верховенства права, який вважає базовим. Втім, каже Сотомайор, вона визнає, яке велике значення мають її рішення на долі реальних людей:

«Я намагаюсь ніколи не забувати про наслідки своїх рішень для пересічних людей, бізнес-громади та урядових структур».

Наступна фаза – слухання у Сенаті, де республіканці поки що не заявили про свою позицію щодо кандидатури Сотомайор. Наступна сесія Верховного суду починається у жовтні і Президент Обама сподівається, що Сотомайор вже тоді зможе приступити до виконання своїх обов’язків.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG