Спеціальні потреби

Нью-йоркська школа для ді-джеїв вабить безробітних

У той час як працедавці вимушені вдаватися до масових скорочень, деякі жителі Нью-Йорка вирішили скористатися нагодою та направити свою кар’єру у нове русло. У Мангаттані працює школа для ді-джеїв, де ще вчорашні бухгалтери чи вчителі початкових класів вчаться ді-джейським трюкам.

Від комп’ютера до вертушки, від цінних паперів до вінілу. Тут, у нью-йоркській студії ДабСпот вчать професійному ді-джейству. Засновник та президент студії ДабСпот Ден Джіове каже, що за останній рік кількість студентів подвоїлась:

«Напевно велика частина нових студентів – це ті, хто пішов з роботи за власним бажанням чи були звільнені. Для них ді-джейство нова кар’єра і вони до цього ставляться серйозно. Інші ж просто розважаються, але з часом, коли у них щось виходить пристойне, особливо, коли вони починають писати власну музику, хобі може перерости у професію».

Мелісса Соболевські втратила роботу торговця цінними паперами у січні. Сьогодні вона проходить прискорений курс ді-джеїв. Поки що в неї навіть нема сценічного імені, але першу роботу вона вже знайшла. Якщо все пройде гладко, її напевно запросять бути постійним ді-джеєм. Мелісса Соболевські каже:

«Я беру приватні уроки. У четвер у клубі Дон Гіллс – мій перший виступ, це вечірка у стилі вісімдесятих, так що останні два тижні я не відхожу від мікшера - можливо здійсниться мрія мого життя».

Соболевські поміняла свій модний Блекберрі та зарплату у триста тисяч доларів на рік на вертушку та шанс заробити сто п’ятдесят баксів за вечір. Втім, каже Мелісса, ніколи в житті вона не почувала себе такою щасливою:

«Це дуже важко. Треба мати велике терпіння. Трошки витримки та вміння знайти власний ритм - і все у вас вийде. Чому, а терпінню на фондовій біржі не вчать, це точно».

Інструктор Робін Роджерс каже:

«Кожний студент приносить сюди свою власну професійну етику. Ми маємо людей, які з одного боку мають сильну робочу етику, з іншого – бажання спробувати щось неординарне».

На відміну від Мелісси, Ченнінґ Санчез сценічне ім’я вже має. Чонго Чан. У минулому новоспечений ді-джей працював продавцем в ювелірному магазині «Тифані». Він каже, що відійшов від ювелірних справ та вирішив поринути у своє давнішнє захоплення.

Натомість Ейприл Вайт досі працює вдень експертом з піару. Вночі ж вона ді-джей Самотня Біла Жінка. Вона розповідає, як це сталося:

«Я зайшла на Ґуґл, ввела у пошук «курси ді-джеїв в Нью-Йорку», і так опинилась у ДабСпот. Відразу записалась на заняття та пройшла повний курс. Закінчила всі чотири рівні та отримала сертифікат у листопаді минулого року. А вже у грудні виступала. Вдень займаюсь піаром, вночі – кручу вертушку. Щось подібне до синдрому подвійної особистості».

Зацікавлених цим людей – дуже багато, каже інструктор Робин Роджерс:

«Ми вчимо людей, які приходять нас зі сфери фінансів, освіти, піару. Цікаво дізнаватися про те, що мотивує людей з різним життєвим та професійним досвідом вчитися ді-джейству, цікаво спостерігати, як кожний знаходить власний творчий підхід.

Базовий трьохтижневий курс у студії ДабСпот коштує триста дев’яносто п’ять доларів. Бажаючих – черга, каже засновник «ДабСпот» Ден Джіове:

«Спочатку людина відчуває певний потяг, захоплення, вони починають копати глибше і розуміють, що музика – потужний інструмент. І найкращий спосіб опанувати її – це навчання».

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG