Спеціальні потреби

У світі осудили останні дії Північної Кореї


Міжнародне співтовариство піддало осудові ядерні випробування Північної Кореї і запуск нею балістичних ракет ближнього радіусу дії «земля-повітря».

Президент США Барак Обама назвав дії Пхеньяна порушенням міжнародного права, що становлять «загрозу для миру і міжнародної безпеки». За словами Обами, поведінка Північної Кореї вимагатиме заходів з боку міжнародного співтовариства.

У понеділок Північна Корея повідомила про успішне проведення підземного ядерного випробування, значно потужнішого у порівнянні з попереднім, здійсненим у жовтні 2006 році.

За даними міністерства оборони Російської Федерації, сила вибуху складала майже 20 кілотонн.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив глибоке занепокоєння ядерними випробуваннями Пхеньяна, які вважає порушенням резолюцій ООН. Питання він планує обговорити на екстреному засіданні Ради Безпеки, що збереться у понеділок.

Із закликом до негайного проведення наради закликав уряд Південної Кореї. Керівництво країни розглядає дії північного сусіда серйозною загрозою для миру в регіоні.

Засудив поведінку КНДР і уряд Китаю, закликавши про цьому Пхеньян уникати дій, що загострюють напруження в регіоні.

Офіційна Москва заявила, що бачить вихід з кризи у відновленні шестисторонніх переговорів, скерованих на замороження ядерної програми Північної Кореї.

Однак зусилля США розпочати новий раунд переговорів залишаються безрезультатними. На початку травня у регіоні перебував спеціальний посланник США Стівен Босворт, який заручився підтримкою Китаю, Японії та Південної Кореї. Північна Корея, наразі, свою згоди на участь у цих переговорах не дала.

XS
SM
MD
LG