Спеціальні потреби

У Верховній Раді знову заговорили про кадрові зміни


Від нового року коаліція у парламенті обіцяє провести низку кадрових змін в уряді. Нині Кабінет Тимошенко працює без міністра фінансів, міністра внутрішніх справ, сама прем`єр вимагає відставки міністра оборони, а депутати прагнуть послати у відставку віце-прем`єра з гуманітарних питань Івана Васюника.

Як повідомив сьогодні лідер фракції НУНС Микола Мартиненко, завтра відбудеться засідання ради коаліції, де вона визначиться «з цих питань» і «буде визначатись консолідовано». Він висловив побажання, щоб кадрові питання вирішувалися у першу чергу, зважаючи на фаховість кандидатів на посади урядовців, щоб вони відповідали викликам сьогодення в цій непростій ситуації.

Найбільше хмар зібралося нині над головою міністра оборони Юрія Єханурова. Верховна Рада має намір викликати його у сесійну залу для звіту.

«Стоїть питання щодо виклику Єханурова та усіх зацікавлених осіб у цій справі, оскільки, звичайно, однобоко розглядати це не можна. Якщо він відмовиться, то це інше питання, але я думаю, що він не відмовиться», - сказав депутат від БЮТ Сергій Міщенко. «Йдеться про офіційні документи від КРУ – це не газета «Більд». І тому ми вважаємо, що факти, викладені в цих документах, справді відповідають дійсності і вони навіть є доказовою базою для порушення кримінальної справи», – додав він.

Погоджується з оцінками і голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко. «Мій прогноз – міністр буде відправлений у відставку», – сказав Гриценко, зазначивши, що у ВР достатньо голосів, аби це зробити. Він крім цього зауважив, що Комітет з нацбезпеки також має чимало претензій до міністра. Зокрема, це стосується невиконання закону щодо чисельності Збройних сил України.

Натомість опозиція висловила глибоку стурбованість системною кризою в органах виконавчої влади України загалом. «Між вищими керівниками органів влади розгорнулося відкрите протистояння. Це робить українську владу загалом недієздатною, неефективною і підриває основи української державності», - наголошується в заяві фракції Регіонів.

За словами регіоналів, «в уряді немає міністра закордонних справ, міністр фінансів утік, міністр внутрішніх справ – п`яниця, опинився в центрі міжнародного скандалу, прем`єр-міністр прямо звинувачує міністра оборони в корупції». Партія регіонів, сказано в заяві, «як єдина парламентська опозиція ставить справедливе питання – чи є в Україні уряд? Чи може він повноцінно працювати та захистити наших громадян від кризи?»

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG