Спеціальні потреби

Крайслер закриває понад 3000 автосалонів у США

Практично в кожному місті чи містечку Сполучених Штатів салон з продажу автомобілів був одним з ключових складових місцевої економіки. Автосалони створювали робочі місця, були джерелом податків в місцеві бюджети, підтримували місцеві доброчинні організації. Незабаром все це може змінитися. Компанія Крайслер, оголосила, що в рамках свого плану порятунку закриє три тисячі двісті автосалонів по всій країні. Повідомлення про закриття викликали сльози і розпач у їх власників і працівників. Деякі з закритих автосалонів пропрацювали на ринку 90 і більше років.

Поштовий автомобіль доставив повідомлення, від якого Стенлі Балзекасу, власнику автосалону в Чикаго, ледь не стало погано. Сухою офіційною мовою лист повідомляє, що справа його життя – закривається. Не в змозі дочитати листа, він просить сина прочитати його вголос.

Донька Стенлі, яка працює у сімейному бізнесі не змогла зупинити сліз. Її дід заснував цей автосалон ще у 1919-му році. Батько продовжив цю справу, але сьогоднішню кризу, сімейний бізнес пережити не зміг.

Стенлі Балзекас каже, що Крайслер тиснув на них продавайте більше. Але це, каже він, неможливо, якщо людям не подобаються їхні машини.

Більше того, Крайслер відмовляється забирати назад непродані авто і диллери не знають що робити з цими всіма машинами і запчастинами?

Власники автосалонів розпочали кампанію у медіа. Вони стверджують, що закриття їх салонів зробить безробітними 150 тисяч людей, і зменшить на мільйони податкові надходження.

Деякі з салонів, що закриваються навіть були прибутковими – але недостатньо, каже Крайслер. Скорочення надмірно великої мережі автосалонів, вважають боси Крайслера, зекономить компанії великі кошти, які витрачалися на доставку автомобілів, навчання персоналу, надання кредитів.

Хто виграє від цього, так це великі мережі автодиллерів, вважає Майк Джексон, голова правління мережі автосалонів Аutonation:

«Майбутня модель автомобільного бізнесу полягає у меншій кількості салонів але з більшою активністю у кожному з них. Від цього виграє покупець, бо ціни на авто зменшаться, бо у автосалонів зменшаться витрати.

Хто програє? Невеликі, сімейні автосалони, які були віддані Крайслеру всі ці роки, а зараз почуваються зрадженими.


Інше за темою

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG